wtorek, 4 października, 2022
Strona głównaSkandaleCieślak vs Makabu: walka na polu, pomiędzy blokowiskami. Polacy wypłatę odebrali w...

Cieślak vs Makabu: walka na polu, pomiędzy blokowiskami. Polacy wypłatę odebrali w gotówce.

fot. screenshot
fot. screenshot

Ciężko uwierzyć w to, że to naprawdę walka o pas mistrza świata federacji WBC wagi junior ciężkiej. Co chwilę wychodzi nowa sensacja związana z pojedynkiem, do którego zostało już tylko kilka godzin. Organizatorzy do ostatniej chwili zwlekali z wypłatą dla Polaka i przedstawicieli federacji sankcjonującej starcie w Kinszasie.

W końcu pieniądze się pojawiły – w gotówce, gdyż wcześniejsze próby przelewów nie przynosiły skutku. Mówi się, że za walkę o mistrzostwo świata Michał Cieślak otrzyma ok. 150 tysięcy dolarów.

Andrzej Wasilewski, promotor Cieślaka opublikował na Twitterze post, w którym porusza kwestie przewiezienia pieniędzy przez granicę. „Podobno stąd nie ma jak wywieźć, ani przesłać pieniędzy. Na granicy lądowej, wodnej, na lotniskach, każdy jest uprzedzony aby trzepać nasz team.”

fot. Twitter

Przed momentem zamieścił zdjęcie w biurze, jak możemy się domyślić chodzi o przesłanie pieniędzy na konto bankowe. „Polak nie potrafi?”. Domyślać się możemy, że akcja się udała.

Kontrowersje budzi miejsce w jakim odbędzie się walka – przypomnijmy, o Mistrzostwo Świata WBC . Pomiędzy blokowiskami, na pustym polu. Do walki zostało kilka godzin, a na zdjęciach zamieszczonych przez Tomasza Babilońskiego nie widać, żeby były ustawione trybuny dla widzów. Będą siedzieć na trawie? Walka początkowo miała odbyć się na stadionie.

Michał Cieślak spokojnie spaceruje sobie ulicami Kinszasy, a tubylcy pokazują mu gest obcinania głowy. Przecież gdyby takie rzeczy działy się w Polsce, a Polacy pokazywali takie gesty Makabu huczałby o tym cały świat. Mamy nadzieje, ze więcej żadnej walki Polaka w takim miejscu nie zobaczymy.”

Michał Cieślak spokojnie spaceruje sobie ulicami Kinszasy, a tubylcy pokazują mu gest obcinania głowy. Przecież gdyby…

Publiée par BOKS ZAWODOWY sur Vendredi 31 janvier 2020

Według mediów na organizację gali władze Konga miały przeznaczyć co najmniej milion dolarów. Jak informuje onet.pl większość z tych pieniędzy trafi do dwóch gwiazd wieczoru i ich współpracowników, jednak to gaża Makabu będzie kilka razy wyższa niż Polaka. Wstęp dla mieszkańców miasta będzie darmowy, zapłacić można będzie jedynie za bilety VIP. Cieślak i Makabu powinni wejść na ring między 21.30 a 22.40.

YouTube video

Źródło: Twitter / bokser.org / onet.pl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

To już oficjalne! Marcin Najman zawalczy z Pawłem Jóźwiakiem na gali...

0
To już oficjalne! Federacja WOTORE właśnie potwierdziła, że na najbliższej gali dojdzie do freakowego starcia pomiędzy Pawłem Jóźwiakiem i Marcinem Najmanem.