Kibice Ruchu napadli w Zabrzu na swojego kolegę. Wyciągnęli go z auta i pobili. [FOTO]

zabrze.slaska.policja.gov.pl/
zabrze.slaska.policja.gov.pl/
Opublikowane 7 marca 2020, 20:34
przez admin
0
0
Brak komentarzy
zabrze.slaska.policja.gov.pl/
zabrze.slaska.policja.gov.pl/

Policjanci z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy dopuścili się rozboju w dniu 25.02.2020 r. na ulicy Miłej w Zabrzu. Zatrzymani, to mieszkańcy Świętochłowic i Rudy Śląskiej. Na wniosek prokuratora nadzorującego sprawę, sąd zastosował wobec trzech podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Czwarty z podejrzanych to osoba nieletnia. Wszyscy wywodzą się ze środowiska pseudokibiców.

Do zdarzenia doszło 25 lutego na  ulicy Miłej. Pięciu mężczyzn napadło na pokrzywdzonego i jego dziewczynę w samochodzie. Wcześniej jeden ze sprawców, który znał pokrzywdzonego, umówił się z nim na spotkanie. Rozbój był przemyślany i zaplanowany. Kiedy pokrzywdzony mężczyzna i kobieta przyjechali na umówione miejsce, sprawcy wyciągnęli ich z auta i zażądali pieniędzy. Pokrzywdzony mężczyzna był bity pięściami po twarzy.

Aby ukryć swoją tożsamość, sprawcy ubrali kominiarki. Ich łupem padły drobne przedmioty, ubrania i gotówka, którą mieli przy sobie pokrzywdzeni. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy. Kryminalni szybko ustalili tożsamość sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy Świętochłowic i Rudy Śląskiej w wieku od 16 do 20 lat. Ich miejsce pobytu nie było jednak znane. Zabrzańscy kryminalni w tej sprawie sprawdzili wiele wątków i informacji, które pozwoliły finalnie na ustalenie miejsca pobytu sprawców rozboju. Pierwszy zatrzymany został 18-latek, który znał pokrzywdzonego.

Kilka dni później zatrzymano jego dwóch kolegów w wieku 20 i 19 lat. Zamieszany w sprawę 16-latek sam zgłosił się na policję. Wszyscy zatrzymani wywodzą się ze środowiska pseudokibiców.

Zatrzymanym przedstawiono już zarzuty rozboju. Na wniosek prokuratora nadzorującego sprawę, sąd zastosował wobec 3 podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Jak informuje policja zatrzymanie piątego ze sprawców jest tylko kwestią czasu. 

Źródło: zabrze.slaska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments