fot. Materiały prasowe

Nie żyje Abdulmanap Nurmagomedov ojciec i trener mistrza wagi lekkiej UFC – Khabiba Nurmagomedova. Zmarł w moskiewskim szpitalu z powodu licznych komplikacji po COVID-19. Ponad dwa miesiące temu trafił do szpitala z podejrzeniem zapalenia płuc i grypy. Odmówił jednak badania na obecność koronawirusa i wrócił do domu. W połowie maja musiał pilnie zostać transportowany do szpitala w Moskwie.

Po przetransportowaniu do szpitala zapadł w śpiączkę, a lekarze podłączyli go do aparatury podtrzymującej życie. Wtedy przeprowadzono testy i zdiagnozowano u niego koronawirusa. Po wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej stan 57-latka się nie poprawiał. Pojawiały się komplikacje po przebytej chorobie. Rosyjskie media informują, że to właśnie COVID-19 wywołał ogromne spustoszenie w organizmie Nurmagomedova.

Informację o śmierci Nurmagomedova podał również prezydent Czeczenii – Ramzan Kadyrow.

Dotarły do mnie smutne wieści o tym, że Abdulmanap Nurmagomedov opuścił ten świat. W imieniu całego narodu czeczeńskiego składam szczere kondolencje jego rodzinie. Zostawił nas, pozostawiając po sobie dobre imię, wychowawszy godnych potomków – napisał Kadyrow.

Źródło: polsatsport.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj