Fot. Dariusz P., Facebook/ KSW

Sąd Rejonowy w Częstochowie we wtorek skazał Dariusza P., oskarżonego o 12 przestępstw seksualnych wobec siedmiu nieletnich chłopców.

49-letni P. został skazany na karę łączną sześciu lat pozbawienia wolności. Na poczet kary zaliczono mu czas spędzony w areszcie, od listopada 2019 roku do zakończenia procesu. Sędzia zakazał mu wykonywania działalności związanych z edukacją, leczeniem czy opieką nad małoletnimi przez 10 lat” – przekazał portal TVN24

Śledztwo w tej sprawie wszczęto pod koniec 2019 roku, kiedy to rodzice 15 i 16-letnich chłopców zawiadomili prokuraturę, że ich synowie zostali wykorzystani przez trenera kickboxingu.

Działał z góry powziętym zamiarem, stosował podstęp polegający na zapewnieniu, że bodźce seksualne pomagają w rozładowaniu stresu na zawodach oraz w przełamaniu wstydu w rywalizacji sportowej i procesie dojrzewania płciowego – przekazał Dominik Bogacz, rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie.

Trener wykorzystywał stosunek zależności na linii trener – podopieczny, czym doprowadzał swoje ofiary do czynności seksualnych oraz nagrywał z ich udziałem filmy pornograficzne.

Źródło: TVN / Fakt / Sportowe Fakty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj