Awans reprezentantów Polski do Premier League! Wielka radość na ulicach miasta.

0
fot. twitter/@WBA
fot. twitter/@WBA

Mateusz Klich z Leeds United oraz Kamil Grosicki z West Bromwich Albion z bezpośrednim awansem do najwyższej angielskiej klasy rozgrywkowej!

Po ciężkim sezonie ligi EFL Championship mamy oficjalne zakończenie. Leeds United, drużyna Klicha, skończyła batalie na pierwszym miejscu zgarniając trofeum. Na drugiej lokacie uplasował się WBA, klub Grosickiego. Oba kluby zagrają w przyszłym sezonie w Premiership.

Legendarny klub Klicha z Leeds ma co świętować. Po 16 latach wraca na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Anglii. Z tego powodu nie mogło zabraknąć celebracji z kibicami w mieście.

Sam Mateusz Klich ma w tym dużą zasługę. W ciągu dwóch sezonów pracy obecnego trenera, Marcelo Bielsy, rozegrał on oszałamiające 90 meczów na 90 możliwych!

W wywiadzie dla Przeglądu Sportowego skomentował to tak:

[…] Zdrowie mam, odkąd pamiętam. Przed tymi dwoma sezonami i serią rozegranych meczów naprawdę dobrze się przygotowałem. Czułem to. Mamy duży sztab. Jest po kilku speców od przygotowania fizycznego, rehabilitacji, fizjoterapeutów. Generalnie dużo ludzi o nas dba. Pracujemy trochę specyficznie, przynajmniej ja nie spotkałem się z czymś podobnym w innych klubach, bo u trenera Marcelo Bielsy wiele rzeczy jest innych. Przygotowanie fizyczne niezmiennie należy do bardzo ciężkich, mamy mnóstwo ćwiczeń, także tych z piłką, na maksymalnej intensywności. Sprint, gaz. A bonusem są wyniki i awans.

Kamil Grosicki sezon w lidze skończył z ośmioma bramkami oraz siedmioma asystami. Zagrał 42 mecze z czego 14 w WBA.

Start nowego sezonu Premier League zaplanowany jest na sobotę, 8 sierpnia 2020.

źródło: przegladsportowy.pl

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie