Kontrowersyjna punktacja sędziego w walce Stępień – Matyja. Jest oświadczenie Polskiej Unii Boksu.

fot. Materiały prasowe / Babilon
Opublikowane 26 lipca 2020, 17:59
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
fot. Materiały prasowe / Babilon

W walce wieczoru na gali Knockout Boxing Night 11 w Augustowie zmierzyli się Paweł Stępień i Marek Matyja. Starcie wygrał pierwszy z nich, jednak decyzja jednego z arbitrów wzbudziła kontrowersję.

Zawodnicy po raz pierwszy walczyli ze sobą na gali Knockout Boxing Night #7 w lipcu 2019 roku w Rzeszowie. Obaj pięściarze boksowali na równym poziomie, a pojedynek zakończył się remisem. Tym razem nie było problemów ze wskazaniem zwycięzcy. Stępień przez większość czasu kontrolował przebieg starcia. 

Jedna z decyzji arbitrów wzbudziła kontrowersje, gdyż punktował on 98:93 dla Matyi. 

Oczywiście jedna karta punktowa jest nieporozumieniem. Nie może tak być, takich byków. Stępień poza bajerem w ringu pokazał dzisiaj skrupulatność, przede wszystkim efektywność i efekty specjalne – skomentował decyzję arbitra ekspert TVP Sport, Piotr Jagiełło.

Z portalem bokser.org skontaktowała się Polska Unia Boksu, która przesłała oświadczenie w sprawie kontrowersyjnej punktacji.

W związku z kontrowersjami dotyczącymi punktacji walki Marek Matyja vs Paweł Stępień, która odbyła się w dniu 25.07.2020 w Augustowie, Polska Unia Boksu postanowiła wyznaczyć panel sędziowski w składzie: Paweł Kardyni, Przemysław Moszumański, Leszek Jankowiak. Panel obejrzy i wypunktuje ww. pojedynek. Na podstawie punktacji ww. walki, panel Polskiej Unii Boksu podejmie dalsze decyzje. Do tego czasu sędzia Piotr Kozłowski nie będzie brany pod uwagę przy kolejnych obsadach.

Podpisano:
Jarosław Kołkowski i Leszek Jankowiak

Źródło: TVP Sport / bokser.org

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments