Cracovia ukarana za korupcję! Milion złotych kary i odjęte punkty. Niewystarczająca kara?

0
fot. wikipedia

Dzisiaj (27 lipca) Polski Związek Piłki Nożnej opublikował komunikat Komisji Dyscyplinarnej PZPN w sprawie Cracovii.

Komunikat opublikowany został na stronie laczynaspilka.pl:

„Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej po rozpoznaniu sprawy klubu MKS Cracovia S.S.A., obwinionego o przewinienie dyscyplinarne korupcji w piłce nożnej w rundzie wiosennej sezonu 2003/2004, postanowiła uwzględnić wniosek MKS Cracovia S.S.A.  o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności dyscyplinarnej i ukarać klub karą pieniężną w wysokości 1.000.000 zł oraz karą pozbawienia 5 punktów w rozgrywkach Ekstraklasy w nadchodzącym sezonie.”

Nieuczciwy sezon 2003/2004 był szczęśliwy dla zespołu z Krakowa, wywalczył w nim awans do 1.ligi (teraz Ekstraklasy). W internecie grzmią niezadowoleni komentatorzy uważający karę za niewystarczającą:

„Czyli awans kosztuje -5pkt nie wiem po co w tej 1 lidze się tak męczą. Jak widać nowa forma korupcji i kolesiostwo dobrze się ma u was. Beton jak był tak jest.”

Wypominane jest także nieproporcjonalna do wykroczenia ciężkość kary. Jako przykład podawana jest kara za doping brany przez siedmiu zawodników Pogoni Siedlce.

” Pogoń Siedlce (-6 pkt) za doping wykryty u swoich zawodników otrzymała większą karę niż Cracovia (-5 pkt) za ustawienie meczów.”

Cracovia 24 lipca wygrała Puchar Polski, za co ma dostać 3 miliony złotych. Czy milion złotych kary i 5 punktów mniej w następnym sezonie to za lekka kara? Czy powinny zostać wyciągnięte poważniejsze konsekwencje?

źródła: PZPN / Twitter

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie