Roy Jones Jr. po walce z Tysonem ma jeszcze inne plany. Chce wyjść do ringu z legendą UFC.

0
fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Roy Jones Jr. (BOKS 69-9-0) nadal jest zainteresowany walką z brazylijskim zawodnikiem mieszanych sztuk walk – legendą UFC, Andersonem Silvą (MMA, 34-10-0)

Walka w formule bokserskiej pomiędzy Jonesem i Silvą była tematem dyskusji od kilku lat – starcie to nie było jednak możliwe, ponieważ nie zgodziła się na nie organizacja UFC.

12 września w Kalifornii Jones wejdzie na ring, by wziąć udział w ośmiorundowej walce pokazowej z byłym niekwestionowanym mistrzem wagi ciężkiej Mike’iem Tysonem. 54-letni Tyson będzie walczył po raz pierwszy od 2005 roku, a 51-letni Jones wraca na ring po dwuletniej przerwie. Ostatni raz Roy Jones Jr. zawalczył w 2018 roku.

Roy Jones Jr. twierdził ostatnio, że jest to „jeden powrót i na tym się kończy”. Być może tak się jednak nie stanie. Bokser uważa, że walka z Andersonem Silvą byłaby jeszcze bardziej konkurencyjna do starcia z Tysonem. Różnica wieku pomiędzy bokserem, a zawodnikiem UFC wynosi 6 lat.

Ludzie rozmawiali o walce Roy Jones Jr. vs. Anderson Silva od wielu lat. Zanim doszło jeszcze do walki McGregor – Mayweather mówiono o naszej potencjalnej walce. Mieliśmy być pierwsi. W przeciwieństwie do walki Conora z Floydem, Anderson ma doświadczenie w boksie zawodowym. McGregor go nie miał. Jest to więc bardziej konkurencyjna walka, zwłaszcza, że jesteśmy starsi. Anderson ma doświadczenie, jest mu o wiele łatwiej przetrwać.”- powiedział Roy Jones Jr. dla MMA Fighting.

„Nie musi mieć do czynienia z młodym tygrysem Royem Jonesem. Niech Anderson zajmie się starszym Royem Jonesem, z którym może mieć szansę, bo jestem dużo starszy niż kiedyś. Ale to wciąż jest duże wydarzenie. Byłoby jeszcze większe, gdyby walka odbyła się wcześniej. Jak pokazuje Mike Tyson, nigdy nie mów nigdy, teraz może nadejść okazja”. – skomentował Roy Jones Jr.

Przeczytaj również:

Źródło: Boxing Scene

POLUB NAS NA FACEBOOKU

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie