Roy Jones Jr. mówi, że Tyson będzie chciał urwać mu głowę. Komentuje, które elementy są w boksie najważniejsze.

1
fot. Materiały prasowe

Były mistrz świata Roy Jones Jr. wierzy, że wciąż solidnie pracuje na nogach, a oprócz tego nie brakuje mu umiejętności bokserskich, by w walce wytrzymać ze znacznie większym przeciwnikiem.

Swoje słowa będzie mógł potwierdzić 12 września, kiedy zmierzy się z byłym niekwestionowanym mistrzem wagi ciężkiej Mike’iem Tysonem w Carson w Kalifornii.

Ich ośmiorundowa walka pokazowa będzie transmitowana wyłącznie w systemie pay-per-view.

Jones, 51-latek, ostatni raz walczył w 2018 roku, podczas gdy 54-letni Tyson, pojawi się na ringu po raz pierwszy od 2005 roku.

Trudno powiedzieć. Boks to dziwny sport. Wiele razy ludzie komentowali, że nogi to pierwsza i najważniejsza rzecz w boksie. Moje nogi były od zawsze kluczową częścią mojego stylu, działały na poziom moich umiejętności. Mówią, że ostatnią rzeczą jest siła, której nigdy mi nie brakowało. Miałem kluczowe elementy w zestawie swoich umiejętności” – powiedział Jones Jr. w wywiadzie dla ESPN First Take.

„Jego zestaw umiejętności – jego moc – wciąż tam jest. Mój zestaw umiejętności – moje nogi – wciąż tam są ale to nie jest to, co kiedyś. Więc nie byłbym zły, gdyby powiedzieli, że jest faworytem [przyp. red. Mike Tyson], ale osobiście się z tym nie zgodzę.”

Jones przyznaje, że planuje boksować i dobrze się bawić – ale spodziewa się, że Tyson wyjdzie w poszukiwaniu krwi i nokautu.

Ja wiem, jak dobrze się bawić na ringu i staram się zrobić to najlepiej, jak potrafię” – powiedział Jones. „Ale jednocześnie Mike zna jeden sposób. To jak zabawa ze szczeniakiem pitbulla.… Będzie grał, ale się zgubi, bo jedyne, co wie, to… iść na całość. Więc to wszystko co Mike wie – muszę być przygotowany na wszystko, z czym Mike wyjdzie.

Teraz chcę boksować, miło spędzić czas, dać ludziom dobre przedstawienie. Ale Mike nie jest zwyczajny. On nie jest osobą, która może wyjść i po prostu zaboksować. Będzie chciał oderwać głowę.

Mike jest nadal tak samo niebezpieczny jak zawsze. Jedyną rzeczą w tym jest to, że nie uprawiał tego sportu przez tak długi czas, że będzie mu ciężko przejść pełną 12-rundową walkę i to wytrzymać. Nadal dobry, ma swoją prędkość, wciąż ma swoją moc, wciąż jest bardzo wybuchowy, więc nadal jest niebezpiecznym facetem. Będzie niebezpieczny przez wszystkie osiem rund. Musisz być gotowy, aby się chronić, ponieważ to Mike Tyson ”. – powiedział Jones.

Źródło: Boxing Scene

Przeczytaj również:

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie
trackback

[…] – To wciąż Mike Tyson. Jest jednym z najsilniejszych, najbardziej wybuchowych ludzi, którzy kiedykolwiek stanęli na ringu. Popełniłem błąd, decydując się na walkę. On jest tym większym, jest wybuchowy. Kiedy dojdzie do walki, będziemy walczyć, jeśli dojdzie do gryzienia, będziemy gryźć. Cokolwiek ma się stać, to się stanie – powiedział Jones Jr. […]