Barcelona straciła 200 mln euro w trzy miesiące! Czy sprowadzi Neymara z powrotem? Prezydent FC Barcelony odpowiada.

0
fot. wikipedia
fot. wikipedia

Josep Maria Bartomeu, prezydent FC Barcelony, w wywiadzie z hiszpańskim dziennikiem SPORT wypowiedział się na temat polityki finansowej klubu w najbliższym czasie.

Sytuacja z koronawirusem dotknęła także kluby piłkarskie, które muszą wprowadzić cięcia kosztów. Także te największe drużyny mają zamiar ograniczyć wydatki. Na ten temat mówi Prezydent klubu z Barcelony, Josep Maria Bartomeu.

Prezydent spytany czy możliwy jest powrót Neymara na Camp Nou, Hiszpan odpowiada konkretnie:

„W obecnej sytuacji, nie. PSG nie chce go sprzedawać, co ma sens, gdyż jest on jednym z najlepszych piłkarzy globu. Poprzedniego lata mocno staraliśmy się z nim podpisać kontrakt, ale w tego lata nawet nie będziemy próbować. Klub stracił 200 mln euro między marcem a czerwcem. W sezonie 2020/21, oczekiwaliśmy zarobić 1100 mln euro, ale jest prawdopodobne że będzie to 30% mniej. Jeśli sytuacja się nie polepszy, nie będzie ludzi na trybunach, w muzeum i sklepach, będziemy tracić pieniądze. To zmusi nas do ponownego przemyślenia planów naszych wydatków. Musimy się adaptować.”

Zapytany czy multi-milionowy biznes transferowy teraz zwolni, odpowiada:

„Tak myślę. Przynajmniej będzie teraz więcej wymian zawodnik za zawodnika. Wszystkie duże kluby europejskie to odczuły, i wciąż pracujemy nad przystosowaniem się do tych warunków. To nie będzie trwało tylko rok, to może potrwać nawet 3-4 lata”

źródło: sport.es

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie