środa, 28 lipca, 2021
Strona głównaBoksTajemnicza śmierć Dawida Kosteckiego. "Czekała na niego żona, dzieciaki, rodzina. Miał po...

Tajemnicza śmierć Dawida Kosteckiego. „Czekała na niego żona, dzieciaki, rodzina. Miał po co żyć.”

fot. Twitter / Materiały prasowe

38-letni Dawid Kostecki został znaleziony martwy 2 sierpnia 2019 roku w celi Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. Zdaniem prokuratury powiesił się w celi, leżąc na łóżku. Służba Więzienna informowała, że funkcjonariusze reanimowali mężczyznę do przyjazdu pogotowia ratunkowego. Ekipie pogotowia nie udało się go uratować. Piotr Niemczyk – udzielił wywiadu dla portalu SportoweFakty.pl. Niemczyk to ekspert od bezpieczeństwa, były funkcjonariusz Urzędu Ochrony Państwa, działacz opozycji w czasach PRL-u, który był dwukrotnie osadzony. Skomentował, że „Lista ludzi, którzy ucieszyli się z jego śmierci, jest bardzo długa”

W czasie trwającego śledztwa w sprawie śmierci boksera Dawida Kosteckiego przesłuchano 40 świadków. Obaj osadzeni, którzy siedzieli z Kosteckim podkreślali w swoich zeznaniach, że bokser na nic się nie skarżył i „nie było osób, których bałby się”. Z ustaleń wnika, że nikt w areszcie nie znęcał się nad Kosteckim psychicznie i fizycznie. Nie udało się odnaleźć też żadnego niebezpiecznego przedmiotu, który mógłby doprowadzić do jego obezwładnienia – na przykład paralizatora. 

Siedziałem w więzieniach, również z „kryminalnymi”, i wiem, co dzieje się w środku, za kratami. Oczywiście można powiesić się na leżąco i to nie jest coś zaskakującego, ale w takich sytuacjach człowiek mimo wszystko walczy, na pryczy są tej walki ślady. Powiem więcej: pewnych odruchów ciało nie kontroluje, potrafi bardzo mocno, powiedzmy ogólnie, zabrudzić łóżko. A tutaj? Z tego, co wiem z przekazów medialnych, to nie było praktycznie takich śladów.” – powiedział Piotr Niemczyk w rozmowie ze Sportowymi Faktami.

Co to oznacza?

Że Kosteckiemu mógł ktoś „pomóc”. Powiem wprost: mnie to wygląda na zarzucenie na szyję pętli, dwóch współosadzonych wskoczyło na Kosteckiego i go trzymało. To był silny chłop. Użyto sporej siły i nie zrobiła tego jedna czy dwie osoby. Pamięta pan te słynne ślady po wkłuciach na szyi Kosteckiego? A może wkłucie, zastrzyk? Wstrzyknięto mu środek odurzający, aby łatwiej było go obezwładnić. Oczywiście, podkreślam, że to moja hipoteza.

Piotr Niemczyk skomentował również, że lista ludzi, którzy ucieszyli się z jego śmierci jest bardzo długa. Kogo miał na myśli?

Kostecki był gangsterem, człowiekiem, który działał w zorganizowanej grupie przestępczej, świadkiem w aferze podkarpackiej. Lista ludzi, którzy ucieszyli się z jego śmierci, jest bardzo długa.

Konkretniej?

Począwszy od skorumpowanych policjantów, przez innych gangsterów, służby specjalne, aż po wysoko postawionych polityków. Przecież afera podkarpacka dotyka wielu ważnych postaci, które były nagrywane w domach publicznych..

Całą wypowiedź znajdziecie tutaj.

Pełnomocnicy rodziny Kosteckiego – mecenasi Roman Giertych i Jacek Dubois są przekonani, że były pięściarz został uduszony.

Tego samego zdania jest również siostra i żona Kosteckiego. Patryk Vega zapowiedział film „Pętla”, który do kin trafi we wrześniu. „Pętla” nawiązywać będzie do afery podkarpackiej. Oprócz tego w filmie poruszony zostanie wątek Dawida Kosteckiego.

Reżyser wypuścił kolejną zapowiedź dokumentu.

Jestem przekonana, że go zamordowali. Przede wszystkim, dzwonił trzy dni przed śmiercią do żony Edyty i mówił jej, że czuje się niepewnie, że czuje, że coś wobec jego osoby się nawypierd**la” – mówi w dokumencie siostra Kosteckiego.

Powiem tak, że jeśli nawet to byli współwięźniowie to służba więzienna też musiała brać w tym udział” – dodała.

Źródło: Sportowe Fakty

Przeczytaj również:

- Advertisement -

3 KOMENTARZE

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

Pudzianowski potwierdza! Trwają rozmowy w sprawie walki z „Górą”! „Jak spełnią...

0
Niedawno Was informowaliśmy, że nasz rodak Mariusz Pudzianowski wyraził chęć walki bokserskiej z Hafthorem Bjornssonem. Pierwotnie Islandczyk miał we wrześniu zawalczyć z Eddie Hallem, lecz ten doznał kontuzji. Od razu pojawiły się spekulacje, że to właśnie „Pudzian” może być nowym rywalem Bjornssona. Wszystko na to wskazuje, że ostatecznie może dojść do takiej walki.
3
0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x