Co pokaże Ewa Brodnicka w walkach z najlepszymi? Czas na weryfikacje Polki w walkach z mistrzyniami

Opublikowane 11 sierpnia 2020, 21:45
przez Damian Szymko
0
0
Brak komentarzy
fot. Tymex Boxing

Ewa Brodnicka (19-0, 2 KO) kilka dni temu podpisała kontrakt z najbardziej obecnie wpływowym promotorem bokserskim na świecie, Eddiem Hearnem. Jak sama deklaruje czeka teraz na wielkie walki o najwyższą stawkę. Pytanie brzmi: na co stać Polkę na arenie międzynarodowej?

Brodnicka tytuł mistrzyni świata ( w wersji interim) zdobyła 13 maja 2017 roku w walce Irmą Balijagic Adler. W późniejszych pojedynkach broniła już właściwego pasa WBO. Do tej pory obroniła go pięciokrotnie, ostatni raz w starciu z belgijką Djemillą Gontaruk.Żadna z dotychczasowych rywalek Polki nie była nawet zbliżona poziomem do zawodniczek z którymi prawdopodobnie przyjdzie jej się zmierzyć po podpisaniu kontraktu z Hearnem. W grę wchodzi przede wszystkim Terri Harper, mistrzyni świata federacji WBC. Kibice zastanawiają się, jak wypadnie Brodnicka z rywalką, która nie przyjedzie tylko ładnie przegrać, ale będzie miała chrapkę na zdobycie pasa. Popularna nad Wisłą Cleo póki co miała łatwe rywalki, a dodatkowo walczyła na swoim terenie.

Przeczytaj również:

Czy wypłynięcie na głębokie wody w Wielkiej Brytanii nie okażą się dla Ewy zabójcze? Okaże się już w najbliższych tygodniach. Czy Brodnicka potwierdzi swoją klasę, czy zostanie brutalnie zweryfikowana? Czas pokaże.

Źródło: Sportowy Punkt Widzenia

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments