fot. materiały prasowe

Aslambek Saidov (23-6) w ostatnim wywiadzie dla Michała Rogozińskiego zdradził, że kontrakt z federacją ACA dobiegł końca i jest wolnym zawodnikiem. Na propozycję długo czekać nie trzeba było i sprawy w swoje ręce wziął za pośrednictwem twittera Paweł Jóźwiak. Prezes FEN zaproponował Aslambekowi mistrzowskie starcie o pas kategorii lekkiej FEN z Mateuszem Rębeckim (11-1).

Czeczen z polskim paszportem swoją ostatnią walkę stoczył pod koniec ubiegłego roku na gali ACA101 w Warszawie i musiał uznać wyższość Eliasa Silverio (17-4-1) przegrywając jednogłośną decyzją. Wcześniej Saidov odniósł 4 zwycięstwa z rzędu. Dla Aslambeka priorytetem jest jednak KSW i trylogia z Borysem Mańkowskim (21-8-1), ale pojedynek z „Chińczykiem” to bardzo interesujące zestawienie i jeśli kontraktowo by się wszystko zgadzało to droga do tej walki jest otwarta!

Matęusz Rębecki ostatni raz zawitał w klatce na czerwcowej gali FEN28 i efektownie wygrał w końcówce 1 rundy przez TKO z Fabiano Silva da Conceicao (30-13-1). Po walce „Chińczyk” zdradził w wywiadzie, że chce się sprawdzić teraz w UFC, ale póki co kontrakt z organizacją FEN jest ważny i z pewnością starcia z Saidovem nie odmówi. Mateusz w organizacji FEN jeszcze nie zaznał porażki i jest na fali 9 zwycięstw z rzędu, a swoją jedyną zawodową porażkę poniósł blisko 6 lat temu.

Bez wątpienia byłoby to hitowe starcie w polskim MMA, gdzie każdy z zawodników miałby sporo do zyskania.

źródło: twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj