Poniedziałek, 22 Kwietnia, 2024

11 lat panowania, 25 udanych obron i koniec! Sensacyjna porażka wielkiej Braekhus! [WIDEO]

Opublikowane 16 sierpnia 2020, 17:06
przez Lukasz "Magiku"
0
0
Brak komentarzy
fot. Ed Mulholland

Do sensacji doszło na gali w Tulsie! Cecilia Braekhus (36-1, 9 KO) mogła zapisać się na kartach historii boksu i pobić 72-letni rekord udanych mistrzowskich obron (25), który należy do wielkiego Joe Louisa (65-3, 51 KO). Braekhus w walce z Jessicą McCaskill (9-2, 3 KO) przystępowała do 26 obrony. Amerykanka jednak przełamała kapitalną serię Norweżki i zakończyła jej ponad 11-letnie panowanie!

W początkowej fazie pojedynku McCaskill wywierała duży pressing na mistrzyni, która głównie się broniła i atakowała z kontry. Amerykanka często trafiała sierpami, Norweżka była mocno zaskoczona przebiegiem walki i długo nie potrafiła złapać odpowiedniego dla siebie rytmu. Dopiero gdy Jessica opadła trochę z sił to Cecilia zaczęła przejmować inicjatywę i punktować rywalkę. Jednak jak się okazało to nie wystarczyło. Walka była bardzo bliska do punktowania – do 5 rundy przeważała, McCaskill, a od 6 Braekhus i wydawało się, że to wystarczy do 26 udanej obrony.. ale sędziwie wypunktowali 2 do remisu (97-93, 97-94, 95-95) dla pretendentki! Jessica McCaskill została nową mistrzynią świata kategorii półśredniej z wszystkimi najważniejszymi pasami – WBC, WBA, WBO i IBF!

Dla Braekhus była to pierwsza zawodowa porażka w 14-letnie karierze.Oczywiście dla McCaskill jest to życiowy sukces, w który przed walką praktycznie nikt nie wierzył.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments