PILNE: Daniel Cormier zakończył karierę po przegranej ze Stipe Miociciem na UFC 252. [WIDEO]

1
fot. Twitter / Screenshot

Trylogia zakończona, a wraz z nią pewien etap w sportach walki. Karierę postanowił zakończyć Daniel Cormier (22-3-0), który przegrał po mocnym pięciu rundowym pojedynku ze Stipe Miocicem (20-3-0).

Walka dwóch ciężkich trwała 25 minut. Tak jak większość się spodziewała o werdykcie zadecydowali sędziowie, którzy jednogłośnie wskazali wygraną Miocica. Punktowali następująco: 49-46, 49-46, 48-47.

Daniel Cormier udzielił wywiadu po walce, w którym powiedział, że interesują go same walki o mistrzowskie tytuły. Powiedział również, że to smutny moment i ciężka sytuacja, kiedy na koniec przegrywa się dwie wielkie walki i trylogię.

„To ciężka sytuacja kiedy przegrywasz na koniec dwie wielkie walki i trylogie – to bardzo smutny moment”

Poradzę sobie z tym tak samo jak radziłem sobie z innymi ciężkimi momentami w przeszłości. Nie interesuje mnie walka o nic innego, chce walczyć tylko o mistrzowskie tytuły.”

„Nie wyobrażam sobie, że najbliższej przyszłości będzie mnie czekać walka o jakiś tytuł, więc to będzie koniec dla mnie. Miałem długą karierę. Było świetnie. Właśnie stoczyłem ostatnią walkę o mistrzostwo wagi ciężkiej. To była całkiem dobra walka.” – powiedział Daniel Cormier.

Przed walką Cormierowi kibicował między innymi Michał Materla, który miał okazję ćwiczyć z utalentowanym zawodnikiem w USA. „Dzisiaj do klatki, może po raz ostatni wchodzi nasz kapitan… najniebezpieczniejszy człowiek na ziemi, który udowadnia, że nie trzeba wyglądać, żeby być. Powodzenia Kapitanie niech ta walka dzisiaj będzie dopełnieniem twojej wybitnej kariery.” – napisał na Instagramie Materla.

Dana White, Prezydent organizacji UFC podziękował Cormierowi za wszystko. Napisał również -„Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co przyniesie Ci przyszłość”

Przypomnijmy najlepsze walki i to co w klatce potrafi zrobić Daniel Cormier:

Cormier w swojej karierze przegrał tylko trzy razy. Raz z Jonem Jonesem i dwa razy właśnie ze Stipe Miocicem. Jest to jeden z najlepszych zawodników, którzy kiedykolwiek walczyli w klatkach!

Źródło: UFC / Twitter / MMARocks

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie
trackback

[…] PILNE: Daniel Cormier zakończył karierę po przegranej ze Stipe Miociciem na… […]