Wtorek, 16 Kwietnia, 2024

Tyson z Elany Toruń chce walczyć z coraz lepszymi przeciwnikami. Szykują się duże walki w boksie?

fot. Facebook
Opublikowane 16 sierpnia 2020, 14:37
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
fot. Facebook

Na pierwszej edycji gali GROMDA po serii efektownych nokautów wygrał faworyt Artura Szpilki – Krystian “Tyson” Kuźma. Z kim zmierzy się w finale turnieju przekonamy się już na GROMDA 2, która odbędzie się 28 sierpnia. Będzie to “krwawy piątek”!

Tyson z Torunia jak sam przyznaje w swojej karierze w boksie amatorskim stoczył około 30 walk bokserskich z czego tylko 5 przegrał. W rozmowie z Andrzejem Kostyrą zaznaczył, że są to walki, które stoczył głównie w Polsce ale zdarzyło mu się walczyć również w Niemczech, czy też Anglii.

Co ciekawe wujek “Tysona” – Mirosław Kuźma to bokser, który zdobył nawet mistrzostwo Polski! Jak zaznaczył Andrzej Kostyra – “miał on bardzo mocny, nokautujący prawy sierpowy, Ty też tym prawym sierpowym nokautujesz.” Tyson odpowiedział – “No to chyba poszło rodzinnie. Mamy coś po sobie ale tak jak mówię nie znamy się. Z całym szacunkiem oczywiście. Nie widziałem jego walk”.

Tyson mocno trenuje, jak zaznaczył ciężko pracuje, by jego bilans na najlepszym i najważniejszym portalu bokserskim, czyli Boxrec był coraz lepszy. Czy po finale GROMDY zobaczymy go na zawodowym ringu? Być może Mateusz Borek da szansę zawodnikowi pokazać się jeszcze szerszej publiczności. O tym przekonamy się po finale, jednak możemy się domyśleć, że o “Tysonie” będzie jeszcze głośno.

Marzeniem każdego boksera jest jak najpiękniejsza kariera. Ciężko pracuję, by mój bilans na boxrec – najlepszym i najważniejszym portalu bokserskim – był z każdą walką coraz lepszy. Mam nadzieję, że doprowadzi mnie to do coraz lepszych walk z coraz silniejszymi przeciwnikami – bo jak powtarzam od samego początku, nie liczy się rekord – liczą się wyzwania!

Pokora. Trening. Eksplozja. To mój plan na karierę na ringu. Dziękuję tym którzy trzymają za mnie kciuki – napisał Kuźma na Instagramie.

Zawodnik jest cały czas w gazie, ciężko trenuje i z pewnością będzie w dobrej predyspozycji w finale GROMDY!

https://www.instagram.com/p/CD3DRHCjZwh/

Z kim zawalczy „Tyson” z Torunia, który po zwycięstwie pierwszej edycji gali zyskał ogromną popularność wśród kibiców? Możliwości jest kilka!

Nie poznaliśmy jeszcze wszystkich uczestników turnieju, jednak organizatorzy przedstawili kilka nazwisk. Wśród potencjalnych rywali „Tysona” jest również wywodzący się ze środowiska kibiców – „Małolat”, kibic Motoru Lublin.

Na pierwszej edycji GROMDY zawalczył chuligan Radomiaka Radom – „Ruski”. Pokazał charakter, jednak zabrakło sporo umiejętności. Tym razem nadchodzi ciężki kaliber – na GROMDA 2 zawalczy „Chuligan” z Radomia.

Urodzony do walki. Nieugięty, kierujący się twardymi, ulicznymi zasadami. CHULIGAN wchodzi do gry! Puncher z Radomia. Zdyscyplinowany, skupiony i zawsze czujny. Milczący i nie okazujący żadnych emocji. Posiadający natomiast brutalny styl walki oraz nokautujące uderzenie.– czy w finale zmierzy się z „Tysonem”? Przekonamy się już za kilkanaście dni!

Kto Waszym zdaniem wygra cały turniej i zdobędzie 100 tysięcy złotych?

Źródło: Gromda / Andrzej Kostyra

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments