UFC 252: Jairzinho Rozenstruik znokautował Juniora Dos Santosa w drugiej rundzie. [WIDEO]

Opublikowane 16 sierpnia 2020, 10:56
przez Przemek Krautz
0
0

Jairzinho Rozenstruik (11-1) jak zapowiedział, tak zrobił! Na gali UFC 252 w Las Vegas w drugiej rundzie znokautował Juniora Dos Santosa (21-8)!

Walka była wyrównana, jednak w drugiej rundzie to Jairzinho dopadł przy siatce Dos Santosa. Po ciężkich ciosach sędzia przerwał walkę.

Przed walką Rozenstruik mówił – „To walka” – powiedział. „Nie patrzę w przeszłość. Junior zrobił wiele dla sportu. Zrobił wiele dobrych rzeczy dla światowego MMA. Ale nie mogę się doczekać tego, by z nim zawalczyć. Wiem gdzie może zaprowadzić mnie ta walka. … Dla mnie liczy się tylko wygrana. Potrzebuję tego. Mam coś, do czego dążę a tym czymś jest szansa walki o pas mistrzowski UFC. Wygrana z byłym mistrzem, z legendą tego sportu musi mnie do tego przybliżyć”

W pierwszej rundzie zawodnicy wymieniali spokojnie ciosy. Pod koniec rundy do ofensywy przeszedł Brazylijczyk, jednak Don Santos z łatwością wybronił atak. Przełom nastąpił w drugiej rundzie, kiedy pod koniec Rozenstruik zaatakował serią ciosów. Jeden z nich doszedł do szczęki “Cigano”. Zaistniałą sytuację szybko wykorzystał “Bigi Boy”, a sędzia był zmuszony przerwać walkę.

Teraz zapewne będzie miał nadzieje, że to zwycięstwo przybliży go, bądź nawet da mu walkę o mistrzowski pas wagi ciężkiej ze Stipe Miocicem, który na tej samej gali pokonał Daniela Cormiera.