Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

Canelo-Yildirim: Najważniejsi ludzie w WBC rozważają walkę o pas wagi super średniej

Opublikowane 18 sierpnia 2020, 21:27
przez Damian Szymko
0
0
Brak komentarzy
Źródło: fightsports.tv

Organ sankcjonujący walki o pasy federacji WBC z siedzibą w Meksyku jest przygotowany do potwierdzenia walki o tytuł wagi super-średniej pomiędzy Saulem Alvarezem (53-1-2, 36 KO) a obowiązkowym pretendentem Avni Yildirimem (21-2, 12 KO) z Turcji.

Pas stał się dostępny 14 sierpnia, krótko po tym, jak dotychczasowy mistrz David Benavidez (23- 0, 20 KO) przekroczył na ważeniu limit kategorii o prawie trzy funty przed zaplanowaną obroną tytułu przeciwko Alexisowi Angulo. Ich walka odbyła się w zeszłą sobotę, a o pas rywalizował tylko o Angulo, który został pokonany przez Benaviteza w 10. rundzie. Benavidez wyraził zainteresowanie kolejną walką o pas.

Yildirim miał zmierzyć się bezpośrednio ze zwycięzcą Benavidez-Angulo, zgodnie z wcześniejszym orzeczeniem WBC po kontrowersyjnej porażce Turka z Anthonym Dirrellem w walce o tytuł w lutym zeszłego roku.

Organ sankcjonujący brał pod uwagę różne warianty. Podobno jest zdecydowanie duża szansa, żeby o wakujący pas walczył…Canelo! Meksykanin dzierżył w swojej karierze pełnoprawne pasy mistrza wag junior średniej, średniej i półciężkiej. Dodatkowo był mistrzem świata wersji regular w wadze super średniej. Teraz miałby szanse zdobyć “prawdziwy” pas.

Alvarez był w stanie awansować na szczyt kolejki, biorąc pod uwagę jego tytuł mistrza WBC „Franchise”, który pozwala jego posiadaczom na uniknięcie ograniczeń związanych z obowiązkową obroną tytułu, a nawet podziałem na kategorie wagowe.

Źródło: boxingscene.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments