Poniedziałek, 22 Kwietnia, 2024

Hearn: Joshua chce pasa WBC. Zmierzy się z tym, kto ma pas.

Opublikowane 18 sierpnia 2020, 23:18
przez Damian Szymko
0
0
Brak komentarzy
Źródło: pbc.com

Eddie Hearn, promotor mistrza świata federacji IBF, IBO, WBA i WBO Anthony’ego Joshuy, wyjaśnia, że ​​jego głównym celem jest walka o tytuł mistrza świata WBC – i chce zmierzyć się z każdym, kto ma ten pas.

Obecnym mistrzem jest Tyson Fury, który zdobył pas w lutym po wygranej w siódmej rundzie nad Deontayem Wilderem. Obaj Panowie zawalczą ze sobą po raz kolejny, prawdopodobnie 19 grudnia, gdzie dokończą trylogię swoich pojedynków. Joshua natomiast ma obowiązkową obronę pasa IBF pod koniec roku przeciwko Kubratowi Pulevowi.

Według Hearn’a, gdyby wygrał swoją następną walkę, Joshua chce pojedynku unifikacyjnego z tym, kto ma tytuł WBC. „Nigdy się nie martwił, czy będzie to walka z Wilderem czy z Furym. Ktokolwiek. Ten, kto posiada ten pas, jest tym, z kim Joshua zmierzy się o niekwestionowane mistrzostwo” .

Problemem może być też ewentualny wygrany pojedynku Whyte – Povetkin. Walka ma status eliminatora do pasa WBC, dodatkowo w stawce są pasy WBC Diamond oraz WBC Interim, a więc wygrany powinien z marszu dostać walkę o pas mistrza świata. Wszystko zapewne w rękach Hearna oraz prezydenta WBC Mauricio Sulaimana. Dla Eddiego Hearna wygrana Whyte’a byłaby zapewne dużo korzystniejsza, ponieważ łatwiej byłoby mu rozwiązać problem kolejnych pretendentów do pasa.

Źródło: boxingscene.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments