Wtorek, 16 Kwietnia, 2024

WBC może stworzyć nową dywizję wagi ciężkiej od 200 do 225 funtów

Opublikowane 22 sierpnia 2020, 11:07
przez Damian Szymko
0
0
Brak komentarzy
Źródło: BoxingScene.com.

Niedawno WBC ogłosiło na swoim ostatnim kongresie, że badają możliwość stworzenia nowej dywizji wagowej, pomiędzy dywizjami cruiser a ciężką. W najbliższych miesiącach będą prowadzone badania w tej sprawie, a nowy podział wagowy mógłby zostać wstępnie ustalony między 200 a 225 funtów.

To ogłoszenie wywołało wiele negatywnych komentarzy w mediach społecznościowych. “Wątpię, żeby promotorzy czy stacje telewizyjne w ogóle narzekali. Nigdy nie widziałem, żeby narzekali na którykolwiek z wielu fałszywych pasków, czy to na srebrny, złoty, tymczasowy, super, diamentowy czy kiepski bibelot franczyzowy” – powiedział Gerardo Granados na łamach boxingnews24.com. “Ale chciałbym wiedzieć, co mają do powiedzenia zawodnicy, zwłaszcza ci, którzy walczą w wadze ciężkiej, która nie ma przeciętnie 250 funtów, 6 stóp i 6 cali wzrostu.” – podsumował Grandados.

Faktem jest, że zawodnicy w różnych sportach kontaktowych stali się więksi, szybsi i silniejsi. Może odżywianie im pomogło. Być może kondycja fizyczna poprawiła również ich ciała. Natomiast waga ciężka nie ma górnego limitu i nie raz dochodzi do walki, gdzie różnica wagi wynosi kilkadziesiąt kilogramów. Również różnica we wzroście nie rzadko przekracza kilkanaście albo kilkadziesiąt centymetrów. Stworzenie nowej dywizji zwiększałoby szanse dla tzn. “małych ciężkich”.

Niektórzy mogą pomyśleć, że byłoby lepiej podnieść limity dla dywizji wagi półciężkiej i junior ciężkiej, ale to nie rozwiązałoby problemu. Zamiast tego stworzyłoby dużą lukę między kategoriąsuper średnią a półciężką. Czekamy zatem na dalsze decyzje federacji WBC i rozwój sytuacji.

Źródło: boxingnews24.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments