piątek, 25 czerwca, 2021
Strona głównaBoksWBC może stworzyć nową dywizję wagi ciężkiej od 200 do 225 funtów

WBC może stworzyć nową dywizję wagi ciężkiej od 200 do 225 funtów

Źródło: BoxingScene.com.

Niedawno WBC ogłosiło na swoim ostatnim kongresie, że badają możliwość stworzenia nowej dywizji wagowej, pomiędzy dywizjami cruiser a ciężką. W najbliższych miesiącach będą prowadzone badania w tej sprawie, a nowy podział wagowy mógłby zostać wstępnie ustalony między 200 a 225 funtów.

To ogłoszenie wywołało wiele negatywnych komentarzy w mediach społecznościowych. „Wątpię, żeby promotorzy czy stacje telewizyjne w ogóle narzekali. Nigdy nie widziałem, żeby narzekali na którykolwiek z wielu fałszywych pasków, czy to na srebrny, złoty, tymczasowy, super, diamentowy czy kiepski bibelot franczyzowy” – powiedział Gerardo Granados na łamach boxingnews24.com. „Ale chciałbym wiedzieć, co mają do powiedzenia zawodnicy, zwłaszcza ci, którzy walczą w wadze ciężkiej, która nie ma przeciętnie 250 funtów, 6 stóp i 6 cali wzrostu.” – podsumował Grandados.

Faktem jest, że zawodnicy w różnych sportach kontaktowych stali się więksi, szybsi i silniejsi. Może odżywianie im pomogło. Być może kondycja fizyczna poprawiła również ich ciała. Natomiast waga ciężka nie ma górnego limitu i nie raz dochodzi do walki, gdzie różnica wagi wynosi kilkadziesiąt kilogramów. Również różnica we wzroście nie rzadko przekracza kilkanaście albo kilkadziesiąt centymetrów. Stworzenie nowej dywizji zwiększałoby szanse dla tzn. „małych ciężkich”.

Niektórzy mogą pomyśleć, że byłoby lepiej podnieść limity dla dywizji wagi półciężkiej i junior ciężkiej, ale to nie rozwiązałoby problemu. Zamiast tego stworzyłoby dużą lukę między kategoriąsuper średnią a półciężką. Czekamy zatem na dalsze decyzje federacji WBC i rozwój sytuacji.

Źródło: boxingnews24.com

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

Artur Szpilka: „Jestem szczęściarzem, że oglądam piłkę za czasów Roberta Lewandowskiego”

0
W środę 23 czerwca nasza reprezentacja przegrała ze Szwecją 2:3 ostatecznie odpadając z EURO 2020. Wielkim poszkodowanym tego turnieju może się czuć Roberta Lewandowski,...
0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x