Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

David Lemieux wciąż ma nadzieję, że będzie walczył dwa razy przed końcem roku

Opublikowane 26 sierpnia 2020, 20:42
przez Damian Szymko
0
0
Brak komentarzy
Źródło: sportsnet.ca

To będzie bardzo trudne, ale były mistrz IBF wagi średniej, David Lemieux, wciąż ma nadzieję, że przed końcem roku będzie walczył dwukrotnie. Przed przerwą wymuszoną przez pandemię COVID-19 Lemieux musiał odwołać zaplanowaną walkę z powodu kontuzji pleców.

Lemieux dokładał wszelkich starań, aby pozostać w formie. Założył małą salę gimnastyczną w swojej piwnicy ze wszystkim, co potrzebne.

„Moje ciało teraz mi dziękuje. Wróciłem silny. Mam 31 lat i najwyraźniej jestem u szczytu kariery ”– powiedział Lemieux RDS.

Mimo to Kanadyjczyk jest świadomy pytań, jakie rodzi jego kariera. Wielu ma złe wspomnienia z jego ostatniej walki w grudniu, którą wygrał po zaciętej walce z Maxem Bursakiem. „2019 nie był tym rokiem, jakiego chciałem. Zamierzamy ustawić wagę we właściwym miejscu i nie będziemy czekać tak długo między każdą walką ”– powiedział Lemieux. “Przyjrzymy się każdej sytuacji. Celem jest jak najszybsza walka. Więc jestem gotowy – jasno dał do zrozumienia były mistrz świata.

Lemieux może walczyć o tytuł w wadze super średniej federacji WBC, który właśnie został zwolniony. Lemieux jest trzecim pretendentem do tytułu. Pas był w posiadaniu Davida Benavideza, jednak został mu odebrany z powodu niezrobienia wagi przed pojedynkiem z Roamerem Angulo. WBC zarządziło starcie między Canelo Alvarezem i Avni Yildiriim o wakujący tytuł, ale nie wydaje się, aby do tego pojedynku mogło dojść.

Źródło: boxingscene.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments