Poniedziałek, 22 Kwietnia, 2024

Były mistrz świata skazany na 7 dni więzienia za naruszenie warunków zawieszenia

Opublikowane 27 sierpnia 2020, 08:30
przez Damian Szymko
0
0
Jeden komentarz
fot. Materiały prasowe

Według Cleveland.com, sędzia w Cleveland skazał byłego mistrza świata czterech dywizji Adriena Bronera na siedem dni więzienia po tym, jak orzekł, że naruszył warunek zawieszenia w sprawie z 2018 roku, w której został oskarżony o napaść seksualną na kobietę w nocnym klubie.

Sędzia Sherrie Miday orzekła w środę, że ma nadzieję, że wyrok będzie „sygnałem alarmowym” dla 31-letniego wojownika – po tym, jak został aresztowany w Miami w marcu za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

W listopadzie 2018 roku Broner dostał szereg zarzutów po tym, jak 35-letnia kobieta oskarżyła go o napaść seksualną w klubie nocnym w dzielnicy Warehouse District w Cleveland podczas finałów NBA 2018. Broner powiedział sędziemu, że ma problemy z powodu niedawnego rozstania z żoną i potrzebuje profesjonalnej pomocy. Kobieta, która oskarżyła Bronera o napaść na tle seksualnym, również pozwała go do sądu cywilnego.

Ponieważ nigdy nie zatrudnił prawnika i zignorował pozew, sędzia Sądu Powszechnego Nancy Margaret Russo wydała w grudniu wyrok zaoczny, nakazując Bronerowi zapłacić kobiecie 830 000 dolarów. Prawnicy kobiety złożyli wniosek na początku tego miesiąca, oskarżając Broner o brak odpowiedzi na prośby o dokumenty i niestawienie się na zaplanowane przesłuchanie w tej sprawie. Sędzia dał Bronerowi 28 dni na ustosunkowanie się do wniosku albo rozważy nałożenie sankcji.

Adrien “The Problem” Broner (33-4-1) jest poza ringiem od stycznia 2019 roku, kiedy przegrał jednogłośnie na punkty pojedynek z Mannym Pacquiao.

Źródło: boxingscene.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments