Poniedziałek, 22 Kwietnia, 2024

Andrzej Gołota opowiedział o swojej pasji. Skomentował również zwycięstwo Powietkina: “Ten nokaut to był majstersztyk.”

Opublikowane 28 sierpnia 2020, 11:55
przez Przemek Krautz
0
0
Jeden komentarz
fot. Facebook / screenshot YouTube

Andrzej Gołota był gościem Marcina Najmana w programie “Mocne Uderzenie”.  “Andrew” skomentował między innymi ostatnią głośną walkę Powietkina z Whytem, a oprócz tego opowiedział o swojej kondycji i pasji jaką jest chodzenie po górach.

  W walce wieczoru na gali w Brentwood w ogrodzie Eddiego Hearna doszło do sporej niespodzianki. Faworyt był jeden – Dillian Whyte (27-2, 18 KO), ale blisko 41-letni Aleksander Powietkin (36-2-1, 25 KO) pokazał, że nie należy go nigdy skreślać.

Sasza w piątej rundzie walki z Whyte’m odpalił potężny podbródkowy po którym Whyte padł na ziemię.

Najlepszy zawodowy bokser Polski wszech czasów – Andrzej Gołota w rozmowie z Marcinem Najmanem skomentował ostatnią walkę Saszy.

Spytany o ostatni nokaut Andrzej Gołota powiedział: “Ten nokaut Powietkina to majstersztyk. Tak jak on go uderzył, nawet ja bym nie potrafił tego zrobić. Idealny strzał.”

Pasją Andrzeja Gołoty jest chodzenie po górach. Ostatnio na wspólną wyprawę wybrali się wraz z Marcinem Najmanem. “Jaki jest sekret, żeby zachować taką kondycję, wychodząc na szlak nie ma nikogo, kto by Ci dorównał kroku. Zaczynają się schody, Ty włączasz drugi bieg… jak to jest Andrzej?” – spytał Najman, prywatnie przyjaciel Andrzeja.

fot. Facebook

To przez trening. 40 lat to robię, trochę temu poświęciłem. Drugą sprawą jest sposób jedzenia, aby się nie zapychać. Trzeba delikatnie rozdzielić posiłki.” – odpowiedział Andrew.

Andrzej Gołota opowiedział również o różnicy w boksie amerykańskim, a boksie europejskim. – Tam nikt cię nie uczy, jak postawić stopę, jak ustawiać krawędzie, jak trzymać ręce. Masz walczyć, to szkoła przetrwania, a nie nauka. Uczysz się sam, na swoich błędach. Jak to przetrwasz, będziesz bokserem.

Cały wywiad obejrzycie tutaj:

Źródło: Mocne Uderzenie / YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments