Ruslan Provodnikov: Brak mi motywacji do powrotu na ring

Opublikowane 28 sierpnia 2020, 15:52
przez Damian Szymko
0
0
Brak komentarzy
Źródło: boxing247.com

Były mistrz świata w wadze junior półśredniej, Ruslan Provodnikov, powiedział, że nie ma motywacji do powrotu na ring. Sam zawodnik uważa, że jego styl walki był bardzo wyniszczający, ale też jego możliwości były mocno ograniczone.

„Jeśli chodzi o powrót na ring, mogę powiedzieć, że mój mierny styl boksu… jest traumatyczny. W tej chwili nie mam motywacji do powrotu. Nigdy nie goniłem za pieniędzmi ani za sławą, więc dzisiaj po prostu cieszę się życiem” – powiedział Provodnikov. Dodał, że chce spędzać więcej czasu z rodziną.

„Życie jest bardzo interesujące, chcę spędzać jak najwięcej czasu z rodziną. Kiedy urodził się najstarszy syn Iwan, cały czas spędziłem na obozach treningowych, więc teraz, gdy mam małego Timofeya, chcę być w pobliżu – dodał rosyjski pięściarz.

Pod koniec kwietnia 2020 roku menedżer sportowca, Vadim Kornilov, powiedział TASS, że Provodnikov otrzymał lukratywną ofertę walki, ale nie skomentował tego bardziej szczegółowo. Menedżer zauważył, że Provodnikov nie powinien wracać na ring. Emerytowany sportowiec robi wiele ważnych rzeczy dla kraju, pracując w sferze politycznej, w której ma potencjał do dalszego rozwoju.

Provodnikov swoją ostatnią walkę stoczył w 2016 roku, przegrywając przez jednogłośną decyzję z Johnem Moliną Jr. W sumie były mistrz świata World Boxing Organisation (WBO) zakończył karierę z rekordem 25 zwycięstw (18 przez KO) i pięciu porażek. Obecnie 36-letni Provodnikov jest członkiem Dumy Okręgu Autonomicznego Chanty-Mansyjsk na Syberii.

„Rosyjski Rocky” w swojej karierze dzielił z ring z takimi pięściarzami jak Timothy Bradley Jr, Mike Alvorado, Chris Algieri czy Lucas Matthysse.

Źródło: boxingscene.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments