poniedziałek, 20 września, 2021
Strona głównaCiekawostkiLitania zakazanych środków. Przeciwnik Izu Ugonoha ma obowiązujące zawieszenie przez Francuską...

Litania zakazanych środków. Przeciwnik Izu Ugonoha ma obowiązujące zawieszenie przez Francuską Agencję Antydopingową.

fot. Facebook

Wczorajszego dnia portal Sherdog.com opublikował wiadomość o tym, że walczący z Izu Ugonohem – Quentin Domingos ma obowiązujące zawieszenie, która wydała Francuska Komisja Antydopingowa. Zawieszenie obowiązuje we Francji, jednak portal donosi o poważnych konsekwencjach. Co najlepsze jest ono aktualne od 2018 roku, kończy się w 2022 r!

Domingos został poddany testom antydopingowym po gali Gladiator Fight Arena 10, która miała miejsce w marcu 2018. Na wyżej wymienionym evencie znokautował w drugiej minucie pierwszej rundy Daniela Palomba.

Zgodnie z wynikami Domingos uzyskał pozytywny wynik, a w jego organizmie wykryto litanię zakazanych substancji. Znaleziono między innymi Metenelon, Androstan, Drostanolon, Testosteron czy Trenbolon. Większość z tych substancji to środki anaboliczne i hormony peptydowe. Wszystkie z nich są zakazane.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ODBIERZ BONUS

PIERWSZY ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 100 ZŁ

Domingos został poinformowany o wynikach testu, ponownie przebadano go przez Komisję w jego domu 3 maja 2018 r., jednak testy znowu wykryły zakazane środki. Zaoferowano mu zrobienie próbki B, jednak odmówił.

Zawodnik został tymczasowo zawieszony. Pomimo tego walczył między innymi w Belgii, następnie pomimo zakazu stoczył walkę we Francji z Seadem Kahroviciem. Za złamanie zawieszenia L’Agence Française de Lutte Contre le Dopage nałożyło na niego karę – musiał zapłacić 4 tysiące euro, został zawieszony również na cztery lata.

Zawieszenie kończy się więc w 2022 roku.

Federacja KSW wydała oświadczenie w tej sprawie:

 Federacja KSW nie otrzymała żadnego powiadomienia ze strony Francuskiej Agencji Antydopingowej dotyczącego Quentina Domingosa. Zawieszenia ze strony zagranicznych agencji/komisji nie obowiązują automatycznie w innych krajach, nad którymi nie mają jurysdykcji. Co za tym idzie, to organizacja decyduje o tym, czy dostosować się do ich orzeczeń.

Federacja KSW nie była świadoma żadnego z zawieszeń, gdy podpisywaliśmy kontrakt z Quentinem Domingosem. Uważamy, że zawieszenie sprzed ponad dwóch lat na innym rynku nie powinno obowiązywać zawodnika dzisiaj. – stwierdziło KSW [tłumaczenie lowking.pl]

Źródło: Sherdog.com / Lowking.pl

- Advertisement -
0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

Borys Mańkowski o potencjalnej ofercie z UFC: "Musiałbym dostać dobre siano. Nie dostałbym nawet połowy tego, co teraz..."

Borys Mańkowski o potencjalnej ofercie z UFC: „Teraz musiałbym dostać dobre...

0
Były mistrz KSW wypowiedział się w kwestii potencjalnej oferty UFC. Zawodnik nie ma wątpliwości, że na starcie zarobiłby znacznie mniejsze pieniądze niż teraz.
0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x