Mateusz Masternak o walce z Radczenko: „Okazało się, że nie jest taki straszny, jak go wielu malowało.”

0
fot. Mateusz Masternak / Instagram

Mateusz Masternak kilka dni temu za pomocą Instagrama poinformował o tym, że podpisał kontrakt z Andrzejem Wasilewskim i grupą Knockout Promotions. Na gali KnockOut Boxing Night 13 zawalczy z doświadczonym Taylorem Mabiką!

Gala KnockOut Boxing Night 13 odbędzie się już 19 września! Transmisja w TVP Sport, TVPSPORT.

PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.

Stało się! Zaczynamy współpracę. Jeszcze parę lat temu dałbym na to mały procent, ale czas zmienia ludzi i perspektywę. Oby sportowa przyszłość była nasza. – napisał cztery dni temu Masternak na Instagramie.

Masternak rozmawiał z dziennikarzem TVP Sport – Rafałem Mandesem.

Jak długo myślałeś nad zmianą decyzji

„W ostatnim czasie muszę podejmować bardzo dużo trudnych decyzji i chyba się już do tego przyzwyczaiłem. Jedyny pozytyw z koronawirusa jest taki, że na pewno pomógł mi pójść w kierunku boksu zawodowego. Jak widać boks zawodowy dużo szybciej się odmraża niż dyscypliny olimpijskie. Do mnie też docierają plotki, że igrzysk w Tokio w ogóle może nie być, a generalnie najgorsze co mógłbym zrobić dla siebie i dla swojej kariery to czekać. Postanowiłem więc, że wracam na drogę zawodową, a jak to się dalej potoczy, to zobaczymy.” – skomentował Master.

 „Czy efektowna wygrana z Siergiejem Radczenko miała wpływ na zmianę decyzji i powrót do boksu zawodowego?

 Ta walka dobitnie pokazała, że jednak jestem wychowany i oswojony z boksem zawodowym. Mówi się, że w boksie zawodowym są tzw. „slow starterzy” i to trochę do mnie pasuje. Mam problem, żeby całą energię, dynamikę, szybkość i wytrzymałość skupić w trzech rundach, ale jak walka jest na dłuższym dystansie, to mój boks jest bardziej poukładany i spokojny. Widać, że w boksie zawodowym czuję się lepiej, lepiej się w nim prezentuję. A co do Radczenki to okazało się, że nie jest taki straszny, jak go wielu malowało.

Dziennikarz zapytał również Mastera o kontrakt z grupą Knockout Promotions. „Wcześniej wrzuciłem taki prowokujący wpis, w którym zaznaczyłem, że zastanawiam się co zrobić. Z Polski odezwał się tylko Andrzej, a co mnie zdziwiło była także propozycja z Niemiec. Tam jednak już byłem i wiem jak to wygląda. Andrzej natomiast mówił bardzo rzeczowo, konkretnie, napisał „Mateusz, spotkajmy się jak dwóch dorosłych mężczyzn i pogadajmy”. – powiedział Masternak.

Cała rozmowa Mastera w TVP Sport dostępna jest tutaj.

Źródło: TVP Sport

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie