Poniedziałek, 22 Kwietnia, 2024

Khabib zorganizuje coroczny turniej imienia Abdulmanapa Nurmagomedovowa

Poruszający wpis Khabiba Nurmagomedova. Wspomina swojego ojca w rocznicę śmierci
Fot. Instagram
Opublikowane 8 września 2020, 11:11
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. Abdulmanap i Khabib

Mistrz wagi lekkiej UFC, Khabib Nurmagomedov poinformował o organizacji corocznego turnieju MMA, ku pamięci ojca Abdulmanapa.

Khabib był bardzo związany ze swoich ojcem, który także był jego trenerem. To właśnie on stoi za wielkim sukcesem zawodnika, który w zawodowej karierze zwyciężył wszystkie z 28 walk. Abdulmanap zmarł na początku lipca w wieku 57-lat w wyniku powikłań po przebytej chorobie.

Khabib poinformował o nowym wydarzeniu sportowych za pośrednictwem rosyjskiej telewizji Match TV. 

Turniej będzie odbywał się co rok, już to zaplanowaliśmy. Tylko data będzie się zmieniać. Tak więc każdego roku pod koniec lata albo na początku jesieni będziemy mieli turniej – zdradził zawodnik.

Zawodnicy wyrazili zainteresowanie, tak samo, jak promotorzy. Wynika to w dużej mierze z tego, że wiele wydarzeń zostało anulowanych z powodu pandemii. Mam nadzieję, że turniej będzie trzymał wysoki poziom – powiedział Khabib i dodał – Mogę wyróżnić dwa starcia. Pierwszym z nich jest pojedynek mojego brata Usmana. Dugim jest walka wieczoru, w której zmierzą się mistrzowie swoich organizacji (Fight Nights Global i GFC) – Vladimir Mineev i Dauren Ermekov.

Pierwsze wydarzenie już w najbliższą środę!

Źródło: lowkickmma.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments