Sobota, 13 Kwietnia, 2024

De La Hoya i Golden Boy Promotions pozwani przez Canelo Alvareza. Chodzi o 280 mln dolarów

Opublikowane 9 września 2020, 12:37
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. Canelo Alvarez i Oscar De La Hoya

Canelo złożył pozew przeciwko grupie promotorskiej Golden Boy, w której spędził niemal całą zawodową karierę.

Konflikt pomiędzy Oscarem De La Hoyą a Canelo Alvarezem trwa co najmniej od dwóch lat. Jak się okazuje, cała sprawa zakończy się w sądzie. Bokserzy nie ukrywają wzajemnej niechęci i nawet na konferencjach udają, że siebie nie widzą.

Canelo Alvarez jest uznawany m.in. za najlepszego pięściarza bez podziału na kategorie wagowe. W 2019 ESPN uznało go także za najlepszego boksera roku. Dwa lata temu Alvarez podpisał największy kontrakt w historii zawodowego sportu – 365 milionów dolarów za 11 walk.

We wtorek do sądu Los Angeles wpłynął pozew przeciwko Golden Boy Promotions oraz platformie streamingowej DAZN. W sprawie chodzi o szkodę na kwotę 280 milionów dolarów.

Jestem najlepszy na świecie bez podziału na kategorie wagowe. Nikogo na ringu się nie bałem, poza nim także nie będę. Nie pozwolę, by błędy mojego promotora i stacji pokazującej walki powstrzymywały mnie przed walkami, których chcą kibice – powiedział Alvarez w rozmowie z “The Athletic”.

SPORTY WALKI ZAGRASZ TUTAJ | WYSOKI KURS NA WYGRANĄ BŁACHOWICZA
WYPEŁNIJ FORMULARZ I OTWÓRZ KONTO | ODBIERZ BONUS

30-latek dostał wynagrodzenie na trzy pierwsze pojedynki, jednak grupa promotorska zawiodła i nie zaplanowała żadnych walk na obecny rok – tym samym łamiąc zapisy w umowie. Ostatnie starcie Alvarez stoczył 11 miesięcy temu. Bokser oskarża także Golden Boy Promotions i DAZN o próbę ingerencji w podpisaną umowę, oszustwo i niedopełnienie obowiązków.

Źródło: ESPN

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments