sobota, 24 lipca, 2021
Strona głównaKonfrontacja Sztuk WalkiJuras komentuje odwołanie walki i kontuzję Szymona Kołeckiego.

Juras komentuje odwołanie walki i kontuzję Szymona Kołeckiego.

fot. KSW

Jedna z głównych walk wieczoru gali KSW 55 pomiędzy Łukaszem Jurkowskim (17-11) a Szymonem Kołeckim (8-1) została odwołana z powodu kontuzji Mistrz Olimpijskiego z Pekinu (2008) w podnoszeniu ciężarów. Tak tą sytuacje skomentował „Juras”:

„Niestety taki jest to sport… nie ma co nic więcej pisać. Szybkiego powrotu do zdrowia Szymon. Do zobaczenia w klatce oby jeszcze w tym roku. Będę gotowy”.

Dla przypomnienia pierwszym razem Panowie w klatce mieli zmierzyć się ze sobą w sierpniu, ale problemy zdrowotne Łukasz Jurkowskiego zmusiły go do wycofania się z pojedynku w połowie lipca. Tak wtedy na te informacje zareagował Szymon Kołecki w wywiadzie dla fightsport.pl:

„Przeciwnik od pół roku wiedział, że mamy walczyć, natomiast dzień przed ogłoszeniem naszej walki powiedział, że nie może wyjść, bo ma kontuzję. Już nie chcę mówić, jaką ma kontuzję, bo kontuzję ma taką, którą ja zadeklarowałem, że osobiście dostarczę federacji leki. W 48 godzin będzie wyleczony, a po czterech dniach będzie mógł normalnie sparować. Jednak nikt się nie zdecydował na skorzystanie z tego. Walka została zdjęta i odwołana

„To nie jest wściekłość. Ja jestem po prostu załamany tym, że ktoś może tak lekceważąco i nieodpowiedzialnie podchodzić. To, że mnie ktoś zlekceważył, to dobra, można potraktować Kołeckiego jako pajaca i nie przygotowywać się. Ale to miała być walka wieczoru największej federacji w Europie. Jestem załamany postawą, bo zlekceważenie mnie, to zlekceważenie mnie, ale zlekceważenie kibiców..”

Kiedy kolejna próba zestawienia Kołeckiego z Jurkowskim? – prawdopodobnie jeszcze z końcem tego roku. Dla Jurasa ma być to pożegnanie z MMA i zakończenie zawodowej kariery.

źródło: twitter

- Advertisement -
0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

Szef FAME MMA o współpracy z KSW: „Chciałbym bardzo. Myślę, że...

0
Krzysztof Rozpara w rozmowie z Andrzejem Kostyrą przyznał, że chciałby podjąć współpracę z organizacją KSW, która przyniosłaby korzyści całej dyscyplinie MMA w Polsce.
0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x