Sobota, 13 Kwietnia, 2024

Khabib nie śpieszy się z emeryturą – “Uważam, że za wcześnie na zakończenie kariery”

Fot. Khabib Nurmagomedov
Opublikowane 15 września 2020, 14:59
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. Khabib Nurmagomedov

Sam Khabib Nurmagomedov nigdy wprost nie powiedział o tym, w jakim wieku, ani z jakim bilansem chciałby zakończyć karierę. Natomiast jego ojciec Abdulmanap chciał, żeby zawodnik przeszedł na emeryturę z wynikiem 30 zwycięstw i żadnej porażki.

Obecny rekord Khabiba to 28 zwycięstw. W następnym starciu fighter zmierzy się z Justinem Gaethje. Kolejnym pojedynkiem ma być walka z GSP – legendą UFC. 

Khabib na ostatniej konferencji w Moskwie ponownie został zapytany o sportową emeryturę.

Pojawia się wiele pytań o to, kiedy zakończę karierę. Rozumiem, że ludzie już są mną zmęczeni i chcą czegoś nowego. Jednak dopóki ciało będzie mi pozwalało, każdego roku będę stawał się silniejszy. Widzę, że mogę nadal rywalizować i poprawiać się w tej wadze. Z każdą walką poprawiam się zarówno w stójce, jak i w parterze. Teraz trenuję pod Justina Gaethje. Oglądałem swoją walkę z Poirierem. Było wiele błędów. Mając to na uwadze, uważam, że za wcześnie, abym kończył karierę – odpowiedział zawodnik.

Fighter oświadczył również, że jeśli zakończy karierę w UFC, to nie zamierza więcej do niej wracaj. Nie wyklucza natomiast innych walk, w tym m.in. pokazowych.

Wraca 90% sportowców, którzy kończą wcześniej kariery. Może pojawią się takie momenty, ale myślę, że gdy ja skończę, to już nie wrócę. A jeśli coś się pojawi, to prędzej jakieś pokazowe występy. Wejście się na Olimp po raz drugi jest oczywiście niemożliwe. Nie wykluczam pewnych występów, ale jeśli skończę karierę w UFC, wtedy na 100% nie powrócę do tej organizacji – dodał Khabib.

Źródło: lowking.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO