Herta Berlin wykiwała Legię. Gdyby Niemcy dostali za Dudę 8 milionów, część musieliby dać Legii. Kwota wyniosła… 7,9 miliona.

0
fot. sport.pl
fot. sport.pl

Ondrej Duda, były zawodnik Legii Warszawa, przeniósł się do 1. FC Köln z Herty Berlin. Klub z berlina wziął za swojego zawodnika 7,9 miliona euro. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że berliński zespół w przypadku sprzedaży za 8 milionów, musiałby zapłacić Legii bonus od transferu.

Słowacki pomocnik opuścił drużynę z Łazienkowskiej w lipcu 2016, za 4,2 miliona euro. Legia kupiła go dwa i pół roku wcześniej, tylko za 300 tysięcy euro z MFK Kosice. Za swojej gry w Polsce debiutował w reprezentacji narodowej, a jego wartość wzrosła kilkukrotnie.

W umowie sprzedaży warszawski klub umieścił zapis, według którego, Legia dostanie bonus pieniężny jeśli kwota następnego transferu Słowaka wyniesie co najmniej 8 milionów euro. Jak informuje dziennikarz Krzysztof Stanowski, Herta wzięła za swojego piłkarza o 100 tysięcy mniej, niż potrzebne było do uruchomienia klauzuli.

Ta sytuacja powinna być lekcją nauczki dla włodarzy Legii, ale też prezesów w całej Polsce. Efekt źle skonstruowanej umowy może być liczony w setkach tysięcy euro.

źródło: transfermarkt.pl, twitter/@K_Stanowski

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie