środa, 22 września, 2021
Strona głównaKlub sportowyDo sieci wypłynęły akta sprawy dot. "Wisły Sharks". Jest odpowiedź kibiców Wisły...

Do sieci wypłynęły akta sprawy dot. „Wisły Sharks”. Jest odpowiedź kibiców Wisły Kraków – „Niech każdy się dowie…”

fot. Władcy Trybun / Facebook

W mediach społecznościowych ponownie głośno zrobiło się na temat pseudokibiców Wisły Kraków, a konkretnie grupy Wisła Sharks. Okazuje się, że do sieci wypłynęły akta sprawy, które liczą blisko 350 stron! Na zdjęciu widzimy ksero strony głównej – „Akta sprawy główne – w sprawie dot. „Wisła Sharks” zorganizowana grupa przestępcza udział w obrocie środkami psychoaktywnymi”.

Na wczorajszym meczu Wisły Kraków z Wisłą Płock zawisł transparent, który skierowany jest do osób, które poszły na współpracę z organami ścigania.

Na Facebookowym profilu „Władcy Trybun” pojawił się screenshot z jednej stron akt.

„Choć wąskiemu gronu znana już znacznie wcześniej to od kilku dni w czeluściach internetów pojawiła się oficjalnie kserówka lektury liczącej blisko 350 stron pt. „W zamian za możliwość skorzystania z nadzwyczajnego złagodzenia kary…”

„Moje wyjaśnienia będą dotyczyć mojej działalności przestępczej i mojego udziału w grupie przestępczej powiązanej ze środowiskiem pseudokibiców Wisły Kraków i nie tylko. W związku ze złożonymi przeze mnie wyjaśnieniami, chciałbym skorzystać z nadzwyczajnego złagodzenia kary określonego w art. 60, paragraf 3 i 4 kk, a w zamian ujawnię całą swą działalność przestępczą i osoby biorące udział w procederze przestępczym.

W zamian za możliwość skorzystania z nadzwyczajnego złagodzenia kary chciałem opowiedzieć m.in. o:

Strukturze grupy Sharks, działalności grupy w zakresie handlu narkotykami oraz pobiciami w tym m.in.o:

Przemycie w latach 2007-2012 roku z Holandii do Polski marihuany oraz kokainy oraz ich dalszą dystrybucję, a także osobach biorących udział w tym procederze.” – czytamy na udostępnionym w mediach społecznościowych zdjęciu.

Wisła Kraków – Wisła Płock (18.09.20)Młyn Wisły już po zapoznaniu się z lekturą.

Publiée par Władcy Trybun sur Vendredi 18 septembre 2020

Na profilach grup kibicowskich Wisły Kraków pojawiają się zdjęcia transparentu, na którym wypisane jest kilkanaście pseudonimów.

Na czele listy znajduje się „Misiek”.

Niech każdy się dowie kto sprzedawał w Krakowie:
misiek, zibi, gęsty, skopek, piotrunio, alan, baziak, ciombor, żołnierz, r.gawęda, młynek, salcek, ząbek, jabcok, dyja, młody, pietrucha.
– czytamy na profilu Armia Białej Gwiazdy.

Niech każdy się dowie kto sprzedawał w Krakowie:misiek, zibi, gęsty, skopek, piotrunio, alan, baziak, ciombor,…

Publiée par Armia Białej Gwiazdy sur Vendredi 18 septembre 2020

Jak informuje Gazeta Krakowska dwa tygodnie temu Paweł M. ps. Misiek dwa dni był przesłuchiwany w krakowskim sądzie. Według informacji portalu obciąża dawnych kolegów, a konkretnie jest świadkiem w procesie Macieja S. ps. Bakster., Łukasza W. ps. Wiśnia i Jerzego L. Proces dotyczy przestępstw narkotykowych i działania w grupie przestępczej. Bakster miał wpłacić 400 tys. zł poręczenia majątkowego i odpowiada z wolnej stopy. Łukasz W. ps. „Wiśnia” również ma znajdować się na wolności po wpłacie 300 tys. zł.

Równolegle w Sądzie Okręgowym w Krakowie toczy się proces kiboli Wisły, którzy odpowiadają za zabójstwo Miłosza B., sympatyka Cracovii, do którego doszło 30 stycznia 2018 roku. Jak informuje portal Kraków – Nasze Miasto ponownie wyjaśnienia składało pięciu oskarżonych, którzy nie przyznali się do winy i odmówili odpowiedzi na pytania. Kolejna rozprawa zaplanowana jest na wtorek, 22 września.

Źródło: Facebook / Gazeta Krakowska / Kraków – Nasze Miasto

- Advertisement -
0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

(VIDEO) Canelo Alvarez komentuje zadymę podczas face-to-face! „Ten gość mówił o...

0
Za nami konferencja prasowa przed pojedynkiem Canelo Alvareza z Calebem Plantem. Podczas face to face pomiędzy zawodnikami doszło do bójki. Po całej sytuacji głos zabrał jeden, jak i drugi zawodnik! Panowie nie przebierają w słowach.
0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x