Legenda – Mamed Khalidov: „to jest moja najważniejsza walka” [WIDEO]

1
Mamed Khalidov - Legenda | KSW 55
Mamed Khalidov – Legenda | KSW 55

Mamed Khalidov powróci po 10-miesięcznej przerwie w KSW. Zawodnik wspomina swoją historię i wyznaje, że nadchodzące starcie będzie tym najważniejszym.

Khalidov to doświadczony zawodnik. Ma na swoim koncie 43 pojedynki, w tym 34 zwycięstwa, 7 porażek i 2 remisy. W największej organizacji MMA w Europie zadebiutował w walce z Alexandem Stefanovićem na gali KSW 7.

Od tego czasu w federacji stoczył 23 pojedynki, wygrywając aż 19 razy i dwa razy remisując. Od 2007 roku zdobył mistrzowski pas w wadze półciężkiej oraz w wadze średniej.

Ostatnie trzy pojedynki zakończyły się porażkami Mameda. Dwa razy przegrał z Tomaszem Narkunem, a w grudniu 2019 roku ze Scottem Askhamem. Od tego czasu Khalidov nie wszedł do klatki i nawoływał do rewanżu z Brytyjczykiem.

Przeczytaj również:

Mamed Khalidov wspomina uliczne walki – „Rzuciło się na mnie jedenastu, ale…”

Fighter w końcu dostał szansę. Co więcej, walka wieczoru 10 paździenika na gali KSW 55 będzie pojedynkiem o pas w wadze średniej.

Konfrontacja Sztuk Walki próbuje podgrzać atmosferę przed pojedynkiem. Organizacja opublikowała właśnie materiał ukazujący drogę zawodnika.

„Potrzebuję wsparcia kibiców. Czuję, że to jest moja najważniejsza walka – Mamed Khalidov.

Red. Andrzej Janisz i Andrzej Kostyra, Marcin Gortat, Eryk Lubos, Maciej Kawulski i Martin Lewandowski mówią o tym, kim dla KSW i polskiego MMA jest legendarny Mamed Khalidov, a sam zawodnik wspomina swoją historię i drogę, która zaprowadziła go do drugiej walki z mistrzem KSW w wadze średniej, Scottem Askhamem. – czytamy w opisie nagrania.

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie
trackback

[…] opublikowało oficjalną zapowiedź walki wieczoru zbliżającej się gali KSW 55 – Mamed Khalidov vs Scott […]