Wtorek, 16 Kwietnia, 2024

Relacja gali UFC 253: Błachowicz – Reyes. Wyniki i skróty walk

Błachowicz vs Reyes UFC 253
Opublikowane 26 września 2020, 07:24
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
fot. UFC / Jan Błachowicz vs. Dominick Reyes

Gala UFC 253 to najważniejszy moment w polskim MMA. Wydarzenie w Abu Zabi zapisze się na kartach historii za sprawą walki Jana Błachowicza z Dominickiem Reyesem o pas wagi półciężkiej. Przygotowaliśmy relację live z gali UFC 253, w której podamy wszystkie wyniki walk i skróty. Oprócz tego będziecie mogli śledzić tutaj relację – runda po rundzie wszystkich walk z karty głównej, w tym i walkę Jana Błachowicza.

Cieszyński Książę dostał w końcu wymarzoną walke i w co-main evencie tej gali zmierzy się z zawodnik, który obecnie znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu UFC wagi półciężkiej. Reyes miał już okazję zawalczyć o mistrzostwo, jednak po kontrowersyjnej decyzji sędziów przegrał z Jonem Jonesem. Bones niedługo później zwakował swój pas, otwierając tym samym drogę Błachowiczowi.

Starcie wieczoru należy natomiast do dwóch niepokonanych zawodników wagi średniej. Brazylijski fighter Paulo Costa znany jako Borrachinha, po raz pierwszy w karierze zawalczy o tytuł i będzie miał szansę odebrać mistrzowski pas nigeryjskiemu zawodnikowi Israelowi Adesanyi.

Gala UFC 253

rozpocznie się już w niedzielę 27 września. Karta główna w nocy od 4:00. Starcie Błachowicza z Reyesem odbędzie się około godziny 5:30 rano. Zalecamy odświeżanie strony, ponieważ news będzie aktualizowany na bieżąco.

RELACJA WALK

Jan Błachowicz – Dominick Reyes

1 Runda. Zaczynamy! Janek niezwykle skoncentrowany. Niskie kopnięcia z obu stron. Błachowicz przyjął mocny cios, ale ma granitową szczękę i spłynęło to po nim. Szybkość po stronie Reyesa, wysokie kopnięcie minimalnie minęło głowę Polaka. Janek ruszył do przodu z 3 ciosami ale na gardę wyłapał Amerykanin. Lewy sierp i kopnięcie na wątrobę w wykonaniu Błachowicza! I kolejne udane kopnięcie Janka na wątrobę. Na koniec rundy jeszcze próba front-kicku w wykonaniu Polaka. Dobra runda z przewagą Błachowicza!

2 runda. Błachowicz rozpoczyna bardzo agresywnie. Reyes mocno zaczerwieniony po prawym łokciem, wyraźnie zaskoczony przebiegiem walki! lewy-prawy Błachowicza dochodzi do celu. Kolejna świetna kombinacja Polaka! Ciosy od Reyesa Błachowicz wyłapuje na blok. Błachowicz w półdystansie dał się złapać podbródkowym. Kolejne kopnięcie pod prawy łokieć od Błachowicza. Ostra wymiana w półdystansie Błachowicz trafia sierpem! !!!! RESYES PADA NA ZIEMIĘ! JAN BŁACHOWICZ MISTRZEM UFC KATEGORII PÓŁCIĘŻKIEJ!!! TKO 2 RUNDA!

https://twitter.com/ItAlways420/status/1310066865100795906

Walka wieczoru:

Israel Adesanya – Paulo Costa

1 Runda Spokojny początek walki bez zbędnego ryzyka. Costa trafia na korpus i poprawia jeszcze wysokim kopnięciem. W odpowiedzi Adesanya frontem atakuje kolano. Szachy w stójce, głównie niskie kopnięcia z przewagą aktualnego mistrza UFC kategorii średniej. Costa próbuje złapać w klincz Adesanye, ale ten jest nieuchwytny. Pierwsza “rozpoznawcza” runda za nami.

2 Runda Costa próbuje skrócić dystans, ale Adesanya jest dla niego za szybki na tym etapie walki. Brazylijczyk próbuje dziwnymi minami i gestami wyprowadzić Nigeryjczyka z równowagi – ten pozostanie niewzruszony i cały czas skoncentrowany realizuje swój plan, który bazuje na niskich kopnięciach. Noga wykroczna Costy już bardzo zapuchnięta! Po jednym z wysokich kopnięć Brazylijczyk z rozciętym łukiem brwiowym. Adesanya przyśpiesza, trafia coraz częściej, a Paulo bez pomysłu. Trafia sierpem “The Last Stylebender” i Costa pada na mate! Ciosy z góry i sędzia kończy walkę. Niespodzianki nie było, mistrz idealnie rozpracował rywala i mamy #AndStill – TKO 2 runda.

Karta Główna:

Hakeem Dawodu vs Zubaira Tukhugov

1 Runda. Dawodu rozpoczyna walkę od kilku rozpoznawczych kopnięć. Tukhugov spokojnie czeka co zrobi rywal kąsając go prawym prostym. Hakeem ma optyczną przewagę, ale za wiele nie dzieję się w oktagonie. Mało ciosów, szachy w stójce i tak kończy się 1 runda.

2 Runda. Kanadyjczyk ponownie rozpoczyna rundę serią kopnięć, efektowna obrotówka trafia w okolice wątroby, ale Tuhhugov nie wzruszony. Czeczen bierze się powoli do roboty i zyskuje przewagę – 2, 3 ciosy i odskok od rywala. Dawodu cały czas okopuje wykroczną nogę Tukhugova, która jest już mocno zaczerwieniona. Pójście w klincz Zubaira i nie udane próba sprowadzenia. W końcówce rundy ponawia akcje i tym razem Kanadyjczyk ląduje na plecach i tak zostaje aż do gongu.

https://twitter.com/Michael_Po11ie/status/1310046761919156224

3 Runda. Niskie kopnięcia na wykroczną zaczerwienioną nogę Tukhungova. Czeczen odczuwa już mocno te kopnięcia i raz po raz zmienia pozycję by chronić nogę. W stójce zaznacza się wyraźna przewaga Kanadyjczyka, który wygląda na zdecydowanie mniej zmęczonego od rywala. Nie idzie w stójce to Zubaira idzie w klincz przy siatce i próbuje obalić rywala – jednak bezskutecznie. Piekielny lewy sierp wstrząsnął Czeczenem! Kilka ciosów i kopnięć ze strony Hakeema kończą rundę i walkę. Ciężka walka do punktowania – według nas 29-28 Dawodu.

Werdykt sędziowski: Niejednogłośna decyzja sędziowska, Hakeem Dawodu wygrywa. Sędziowie punktowali następująco: (28-29, 30-27, 29-28)

Sijara Eubanks vs Ketlen Vieira

1 Runda. Pojedynek rozpoczyna się klinczem i walką na chwyty pod siatką. Po minucie rozerwanie i Panie wracają na środek oktagonu. Fizycznie Vieira wyraźnie góruje na Eubanks próbuje sprowadzenia do parteru – nie udanie i zostaje skontrowana mocnym ciosem podbródkowym przez Eubanks. Szybkość zdecydowanie po stornie Amerykanki, która przepuszcza ciosy rywalki i celnie kontruje. W końcówce rundy ostra wymiana w półdystansie, trafia Ketlen i udanie obala Sijare w samej końcówce rundy!

2 Runda. Kilka ciosów z obu stron wyłapana na gardę. Próba efektownego wysokiego kopnięcia przez Eubanks. Vieira ruszyła do przodu wypuściła kilka ciosów i haczeniem sprowadza rywalkę do parteru! Pasywna praca z góry, Eubanks próbowała klucza na rękę – nieskutecznie i po chwili sędzia podnosi walkę do góry. Walka na środku oktagonu, bardzo dobry prawy Brazylijki, a w odpowiedzi kopnięcie frontalne Amerykanki i prawy sierp, który doszedł do celu. Do końca rundy już niewiele się działo z optyczną przewagą Ketlen Vieiry.

3 Runda. Brazylijka już po 10 sekundach idzie w klincz i próbowała obalić rywalkę, jednak Sijara umiejętnie się obroniła wyprowadzając w odwecie kombinacje lewy-prawy. Eubanks coraz więcej ryzykuje i otwiera się, bo wie że na punkty walkę przegrywa. Amerykanka poluje na nokautujący cios, Brazylijka stara się trzymać rywalką na dystans lewym prostym. Viera dwukrotnie próbowała wpaść w klincz, Eubanks się nie dała i wypaliła lewy hak na wątrobę. W końcówce rundy to Eubanks próbowała sprowadzenia, ale sytuacje odwróciła Vieira i mało brakło a założyła by dźwignię na kolana. Koniec walki według nas 29-28 Vieira.

Ketlen Vieira wygrywa jednogłośną decyzją sędziowską

Kai Kara-France vs Brandon Royval

Co tam się dzieje!

Royval zaczyna od seri wysokich kopnięć. Kara-France nie pozostaje dłużny i prawym sierpem wstrząsnął rywalem! Ruszył by skończyć Ameyrkanina, a ten odpala piekielnego backfista i trafia Kai’a łokciem i ma go na plecach. Próba poddania w parterze nie udana i obrócenie pozycji.

Wszystko zmienia się niezwykle dynamicznie! Royval próbuje dźwignie na kolano, ale Kara-France to obronił i wraca do stójki. Soczysta wymiana ciosów na środku oktagonu jeden i drugi chce urwać głowę rywalowi! Kapitalną rundę przerywa gong!

2 runda – Amerykanin aktywniejszy zaczyna wysokimi kopnięciami. Nowozelandczyk zainkasował mocny sierp i próbuje obalenia. Wyniesienie rywala do góry i Royval łapie w górze ciasną gilotynę! Kai Kara-France powoli osuwa się na matę i po chwili odpłynął! Sędzia widząc to przerywa walkę i po kapitalnej walce przez poddanie na początku 2 rundy wygrywa Brandon Royval!

WYNIKI WSZYSTKICH WALK:

Karta walk gali UFC 253:

Walka wieczoru:

185 lbs: Israel Adesanya (19-0 MMA) vs Paulo Costa (13-0 MMA) – walka o pas mistrzowski kategorii średniej UFC

Karta główna:

205 lbs: Jan Błachowicz (26-8 MMA) vs Dominick Reyes (12-1 MMA) – walka o pas mistrzowski kategorii półciężkiej UFC

125 lbs: Brandon Royval (12-4 MMA) wygrywa z Kai Kara-Francem (21-8 MMA) przez poddanie w drugiej rundzie.

135 lbs: Ketlen Vieira (11-1 MMA) wygrywa z Sijara Eubanks (6-5 MMA) przez jednogłośną decyzję

145 lbs: Hakeem Dawodu (12-1-1 MMA) wygrał z Zubaira Tukhugov (19-5-1 MMA) – niejednogłośna decyzja sędziów. (28-29, 30-27, 29-28)

Karta wstępna:

155 lbs: Brad Riddell wygrał z Alexem da Silvą – jednogłośna decyzja sędziów

170 lbs: Jake Matthews wygrał z Diego Sanchezem – jednogłośna decyzja sędziów

145 lbs: Ludovit Klein wygrał z Shane Youngiem – KO w pierwszej rundzie

205 lbs: William Knight wygrał z Aleksem Camurą – jednogłośna decyzja sędziów

Ważne linki:

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO