UFC 253: Hakeem Dawodu pokonuje Czeczena – Zubaira Tukhugova. [RELACJA LIVE]

0

Starciew wadze piórkowej Hakeem Dawodu vs Zubaira Tukhugov otwiera kartę główną walk na UFC 253: Adesanya vs. Costa

Pierwszy z zawodników to 29-letni fighter z Kanady. W UFC rozpoczął od porażki w 2018 roku, jednak od tego czasu nie przegrał żadnej z 4 kolejnych walk. Obecnie ma na swoim koncie 11 wygranych, porażkę oraz remis.

Z Kanadyjczykiem zmierzy się jego rówieśnik z Czeczeni. W UFC walczy od 2014 roku. Na swoim koncie ma 19 zwycięstw i 4 porażki. O zawodniku zrobiło się głośno, kiedy w trakcie awantury po walce Nurmagomedov McGregor, uderzył Irlandczyka, za co został zawieszony na rok. Ostatecznie karę skrócono o 35 dni.

Relacja całej gali UFC 253: Błachowicz – Reyes. Wyniki i skróty walk

RELACJA:

1 Runda. Dawodu rozpoczyna walkę od kilku rozpoznawczych kopnięć. Tukhugov spokojnie czeka co zrobi rywal kąsając go prawym prostym. Hakeem ma optyczną przewagę, ale za wiele nie dzieję się w oktagonie. Mało ciosów, szachy w stójce i tak kończy się 1 runda.

2 Runda. Kanadyjczyk ponownie rozpoczyna rundę serią kopnięć, efektowna obrotówka trafia w okolice wątroby, ale Tuhhugov nie wzruszony. Czeczen bierze się powoli do roboty i zyskuje przewagę – 2, 3 ciosy i odskok od rywala. Dawodu cały czas okopuje wykroczną nogę Tukhugova, która jest już mocno zaczerwieniona. Pójście w klincz Zubaira i nie udane próba sprowadzenia. W końcówce rundy ponawia akcje i tym razem Kanadyjczyk ląduje na plecach i tak zostaje aż do gongu.

3 Runda. Niskie kopnięcia na wykroczną zaczerwienioną nogę Tukhungova. Czeczen odczuwa już mocno te kopnięcia i raz po raz zmienia pozycję by chronić nogę. W stójce zaznacza się wyraźna przewaga Kanadyjczyka, który wygląda na zdecydowanie mniej zmęczonego od rywala. Nie idzie w stójce to Zubaira idzie w klincz przy siatce i próbuje obalić rywala – jednak bezskutecznie. Piekielny lewy sierp wstrząsnął Czeczenem! Kilka ciosów i kopnięć ze strony Hakeema kończą rundę i walkę. Ciężka walka do punktowania – według nas 29-28 Dawodu.

Werdykt sędziowski: Niejednogłośna decyzja sędziowska, Hakeem Dawodu wygrywa.

WYNIKI I RELACJA LIVE | UFC 253

145 lbs: Hakeem Dawodu (11-1-1 MMA) wygrał z Zubaira Tukhugov (19-4-1 MMA) – Niejednogłośna decyzja sędziów.

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie