Wygrana Leeds United w Premier League. Mateusz Klich z wysokimi ocenami.

przez Kuba Olas
0
0
Jeden komentarz

Leeds United wygrał w 3. kolejce Premier League z Sheffield United 1:0. Reprezentant Polski Mateusz Klich, spędził na boisku pełne 90 minut. Według angielskich mediów rozegrał dobry mecz, co pokazały oceny za jego występ.

Leeds United zmierzyło się na wyjeździe z Sheffield United. Podopieczni Bielsy wygrali swój poprzedni mecz z Fulham 4:3, jedną bramkę oraz asystę zanotował Klich. W meczu z Sheffield, pierwsza, i jedyna bramka padła dopiero pod koniec, bo w 88 minucie. Patrick Bamford trafił do siatki z główki, po asyście Jacka Harrisona.

Mateusz Klich sezon 2020/21 rozpoczął bardzo dobrze. Rozegrał trzy z trzech możliwych spotkań w Premiership, strzelając dwie bramki, i notując jedną asystę. Polak wyrasta na jednego z kluczowych piłkarzy w układance Bielsy.

Jego występ został wysoko oceniony przez media. Throughitalltogether.sbnation.com. wystawił polskiemu pomocnikowi ocenę “8” (w skali 1-10). “Był zaangażowany w dobrą grę Leeds. Utrzymywał się przy piłce przez długi czas” – można przeczytać w wyjaśnieniu.

Portal 90.min.com: “Jest ważnym ogniwem Leeds. Cały czas pozostawał w biegu i nadawał ton gry. Był wszędzie” – Tu Klich także zgarnął “ósemkę”.

“Jego wpływ na grę wzrastał w miarę trwania meczu. Niestrudzony, miał energię, by wracać do obrony i nadal atakował” – yorkshireeveningpost.co.uk docenił przygotowanie kondycyjne Polaka. Tu dostał ocenę “7”.

leeds-live.co.uk: “Miał pełne ręce roboty z Sanderem Berge. Odegrał swoją rolę w kilku obiecujących kontrach w drugiej połowie” – według serwisu, Klich zasłużył na “8”

Obecnie Leeds ma 6 punktów i znaduje się na 6 pozycji (kolejka jeszcze się nie skończyła). W następnym meczu przyjmą u siebie Manchester City Pepa Guardiola. Spotkanie zaplanowane jest na trzeciego października.

źródło: transfermarkt.com, sportowefakty.pl