Kapitalna walka Bekus vs Badurek – kontrowersje i zmiana decyzji po ogłoszeniu werdyktu! [WIDEO]

Opublikowane 3 października 2020, 22:32
przez Lukasz "Magiku"
0
0

Po kapitalnej walce na gali FEN 30 Lotos Fight Night Anita Bekus (3-2) pokonała według sędziów niejednogłośnie Izabelą Badurek (8-6), ale werdykt został zmieniony po walce!

To była walka pełna dramaturgi i zwrotów akcji, w której żadna zawodniczka nie chciała odpuścić. Pasjonujące 15 minut i sporo działo się również po walce – po werdykcie.

1 Runda: Pierwsza połowa tej rundy toczył się głównie w klinczu przy siatce, gdzie Bekus dociskała swoją rywalkę i zajmowała pozycję dominującą. Po chwili walka przeniosła się do parteru, gdzie co chwile Anita i Iza zamieniały się pozycjami. Obie zawodniczki podjęły próby poddań – Bekus skrętówką oraz Badurek gilotyną.

2 Rudna: Od początku drugiego starcia Badurek dążyła do klinczu. W końcu udało jej się docisnąć rywalkę do siatki, a następnie ją sprowadzić do parteru. Iza wywalczyła dosiad, a następnie wyciągnęła wydawało się kończącą balachę. Jednak zawodniczka z Shark Top Teami nie odklepała tego i udało jej się przetrwać i odwrócić pozycję! Bekus zajęła plecy rywalki i utrzymała się tam do końca rundy.

3 Runda: Plan podobny do poprzednich rund – Badurek poszła do klincz i docisnęła rywalkę do siatki. Stamtąd wykonała udaną próbę obalenia. W parterze po raz kolejny w tej walce wywalczyła dosiad. Następnie Bekus oddała plecy, lecz tam znowu nie pozwoliła przeciwniczce na dopięcie techniki kończącej – gilotyny. Później walka wróciła do stójki, potem ponownie przeniosła się do parteru i to Bekus przez 50 sekund była za plecami rywalki i tak się kończy naprawdę świetne starcie!

Według sędziów Anita Bekus wygrała niejednogłośną decyzją przy zdziwieniu praktycznie wszystkich – łącznie z obozem Anity. Załamana Badurek szybko opuściła klatkę.

Po chwili doszły informacje o błędnie policzonych kartach punktowych i to Badurek wygrała w stosunku 2 do 1. Ten fakt został oficjalnie ogłoszony przez federację FEN po kolejnej walce na gali.

źródło: Polsat Sport/twitter