wtorek, 9 sierpnia, 2022
Strona głównaMieszane Sztuki WalkiKapitalna walka Bekus vs Badurek - kontrowersje i zmiana decyzji po ogłoszeniu...

Kapitalna walka Bekus vs Badurek – kontrowersje i zmiana decyzji po ogłoszeniu werdyktu! [WIDEO]

fot. Polsat Sport

Po kapitalnej walce na gali FEN 30 Lotos Fight Night Anita Bekus (3-2) pokonała według sędziów niejednogłośnie Izabelą Badurek (8-6), ale werdykt został zmieniony po walce!

To była walka pełna dramaturgi i zwrotów akcji, w której żadna zawodniczka nie chciała odpuścić. Pasjonujące 15 minut i sporo działo się również po walce – po werdykcie.

1 Runda: Pierwsza połowa tej rundy toczył się głównie w klinczu przy siatce, gdzie Bekus dociskała swoją rywalkę i zajmowała pozycję dominującą. Po chwili walka przeniosła się do parteru, gdzie co chwile Anita i Iza zamieniały się pozycjami. Obie zawodniczki podjęły próby poddań – Bekus skrętówką oraz Badurek gilotyną.

2 Rudna: Od początku drugiego starcia Badurek dążyła do klinczu. W końcu udało jej się docisnąć rywalkę do siatki, a następnie ją sprowadzić do parteru. Iza wywalczyła dosiad, a następnie wyciągnęła wydawało się kończącą balachę. Jednak zawodniczka z Shark Top Teami nie odklepała tego i udało jej się przetrwać i odwrócić pozycję! Bekus zajęła plecy rywalki i utrzymała się tam do końca rundy.

3 Runda: Plan podobny do poprzednich rund – Badurek poszła do klincz i docisnęła rywalkę do siatki. Stamtąd wykonała udaną próbę obalenia. W parterze po raz kolejny w tej walce wywalczyła dosiad. Następnie Bekus oddała plecy, lecz tam znowu nie pozwoliła przeciwniczce na dopięcie techniki kończącej – gilotyny. Później walka wróciła do stójki, potem ponownie przeniosła się do parteru i to Bekus przez 50 sekund była za plecami rywalki i tak się kończy naprawdę świetne starcie!

Bekus wygrywa z Badurek niejednogłośną decyzją sędziów | FEN 30: LOTOS Fight Night WROCŁAW

Anita Bekus Fitness wygrywa z Izabela Badurek niejednogłośną decyzją sędziów. // EDIT: Wystąpił błąd w liczeniu kart punktowych. Będzie zmiana decyzji.? NA ŻYWO: od 20:00 Super Polsat / Polsat Sport Extra / Polsat Sport Fight

Publiée par FightExclusiveNight sur Samedi 3 octobre 2020

Według sędziów Anita Bekus wygrała niejednogłośną decyzją przy zdziwieniu praktycznie wszystkich – łącznie z obozem Anity. Załamana Badurek szybko opuściła klatkę.

Po chwili doszły informacje o błędnie policzonych kartach punktowych i to Badurek wygrała w stosunku 2 do 1. Ten fakt został oficjalnie ogłoszony przez federację FEN po kolejnej walce na gali.

źródło: Polsat Sport/twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

BVB znalazło zastępcę za chorego zawodnika. Ma on SPORE doświadczenie w...

0
Borussia Dortmund ma nowego napastnika. Kontrakt z klubem podpisał właśnie 34-letni Francuz, Anthony Modeste. Przez najbliższy rok zastąpi on poważnie chorego Sebastiena Hallera.