Piątek, 19 Kwietnia, 2024

Mairis Briedis – “Kibicuje Głowackiemu w walce z Okolie” będzie rewanż?

Opublikowane 3 października 2020, 21:06
przez Lukasz "Magiku"
0
0
Brak komentarzy
fot. WBSS

Tydzień temu Mairis Briedis (27-1, 19 KO) w finale turnieju World Boxing Super Series w kategorii junior ciężkiej pokona Yuniela Dorticosa zdobywając pas IBF. Teraz Łotysz jest gotów dać rewanż Krzysztofowi Głowackiemu (31-2, 19 KO).

Przed finałową walką w jednym z wywiadów Briedis zapewniał, że da rewanż Głowackiemu. Teraz w wywiadzie dla TVP Sport potwierdził te informacje i oświadczył, że trzyma kciuki za Polaka:

“Głowacki, przed którym niedługo bardzo ważny pojedynek, życzył mi szczęścia, abym wygrał finał, żeby później móc spotkać się ze mną. Tak samo ja mu życzę, żeby wygrał ten pojedynek w grudniu i żebyśmy później mogli stanąć oko w oko jeszcze raz i dać wspaniałe przedstawienie, czy to w Polsce czy na Łotwie. Stworzyć prawdziwe święto boksu”

Na pytanie odnośnie co dalej z jego karierem i czy miałby jakiś problem żeby zawalczyć przed polską publicznością:

“Będę jeszcze boksował.. Może z polskimi rywalami? Przed polską publicznością, żeby pogroziła mi palcem, albo pochwaliła? Zobaczymy jak będzie. Polacy mnie znają co mnie bardzo cieszy. Zobaczymy jak zaboksuje Głowacki. Między nami, jak wszyscy mówią, sprawa jeszcze nie jest załatwiona, więc skończmy ją. Żeby wszystko było dobrze, po dżentelmeńsku. Bez niedozwolonych ciosów, a wyłącznie z pięknym boksem”

Przypomnijmy w czerwcu 2019 roku na Łotwie Głowacki w skandalicznych okolicznościach przegrał z Brideisem i stracił pas WBO. Polak został przez rywala znokautowany łokciem na co sędzia praktycznie w ogólnie nie zareagował i dopuścił zamroczonego Głowackiego do dalszej walki. Po protestach i odwołaniach od sztabu Polaka, władze federacji WBO w końcu nakazały rewanż, ale Łotysz chciał go uniknąć i zwakował pas. Właśnie o pas WBO 12 grudnia w Londynie Krzysztof Głowacki zmierzy się z Lawrence’em Okolie i zwycięstwo w tej walce jest warunkiem koniecznym do rewanżu z Briedisem.

https://www.youtube.com/watch?v=Uax3lU3J-RA

źródło: TVP Sport

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments