fot. materiały prasowe

7 października 2006 roku Tomasz Adamek stanął do drugiej obrony mistrzowskiego pasa WBC kategorii półciężkiej. Rywalem „Górala” po raz drugi był Paul Briggs.

Pas WBC Adamek wywalczył po heroicznym boju z Paulem Briggsem w maju 2005 roku. Polak od drugiej rundy walczył ze złamanym nosem pokazując niezwykły charakter i serce do walki. Po 12 krwawych i zaciętych rundach „Góral” wygrał decyzją 2 do remisu i po raz pierwszy sięgnął po mistrzostwo świata! 4 miesięcy później w pierwszej obronie wywalczonego pasa Adamek wybrał się do Niemiec. Po fantastycznej walce, ku zdziwieniu miejscowych kibiców i dziennikarzy Adamek znokautował w 6 rundzie faworyzowanego Thomasa Ulricha. To zwycięstwo skutkowało w kolejnej walce wielkim rewanżem z „Huraganem” z Australii.

Zobacz również:

„Niech inni mają się na baczności..” – Kubański King Kong wraca na ring. [WIDEO]

Druga walka Adamek vs Briggs przeszła do historii jako jedna z najlepszych w kategorii półciężkiej. Niezwykle wyrównany i twardy pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie i żaden zawodnik, nawet nie moment nie myślał odpuścić. Starcie dla „Górala” nie zaczęło się za dobrze, bo już w pierwszej rundzie był liczony. Jak to wyglądało dalej i jak się skończyło? – przeżyjmy to jeszcze raz:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj