Środa, 24 Kwietnia, 2024

Zapowiedź, analiza, typ – Scott Askham vs Mamed Khalidov. [WIDEO]

Opublikowane 7 października 2020, 08:06
przez Lukasz "Magiku"
0
0
Brak komentarzy
fot. KSW

Na KSW 55 już 10 października dojdzie do wyczekiwanego rewanżowego starcia pomiędzy mistrzem kategorii średniej a żywą Legendą federacji KSW – Scott Askham (19-4, 12 KO, 2 Sub) vs Mamed Khalidov (34-7-2, 14 KO, 16 Sub).

W pierwszej walce w grudniu 2019 roku jednogłośną decyzją na punkty po 3 rundach wygrał Brytyjczyk. To była ostrożna i taktyczna walka ze strony Askhama, który bazował głównie na grze parterowej gdzie miał przewagę – czego jak zdradził Khalidov w wywiadach po walce nie spodziewał się. Na rewanż Mamed zapewnia, że będzie przygotowany na każdą okoliczność i zamierza odebrać mistrzowski pas Scottowi.

Mamed znowu poczuł głód walki i jest zmotywowany jak nigdy – “Czuję, że to jest moja najważniejsza walka”. Jednak w ostatnim czasie Czeczen z polskim paszportem nie ma najlepszej passy, dwie przegrane super-super walki z Tomaszem Narkunem oraz grudniowa porażka ze Scottem Askhamem. Ostatni zwycięstwo Mamed zanotował ponad 3 lata temu z Borysem Mańkowski. Fakt tyle czasu bez zwycięstwa może niesamowicie nakręcać by poczuć te emocje po wygranej walce, ale z drugiej strony po serii 3 porażek można stracić pewność siebie. Do tej pory Khalidov nie miał nigdy takiej serii. W lipcu zawodnik z Olsztyna skończył już 40 lat więc walka na KSW 55 to ostatni zryw, ostatnia szansa na pozostanie jeszcze w MMA, bo Mameda nie interesują walki “rankingowe”.

ZAREJESTRUJ SIĘ I OBSTAWIAJ KSW 55

Szanse Mameda w rewanżu? Na pewno nieszablonowa i nieprzewidywalna stójka, której jak ognia w 1 walce unikał Askham. Zawodnik Arachionu Olsztyn ma bardzo duży wachlarz kopnięć i jak wyprowadza ciosy to kombinacjami z dużą intensywnością. Swego czasu Mamed nad “większymi” rywalami (takim będzie Askham) królował w parterze i tam kończył pojedynki poddaniami – ma ich na koncie aż 14. Teraz z pewnością na 2 walkę Mamed będzie w 100% przygotowany na grę parterową gdzie potrafi kończyć walki nawet z pleców. Dużą zagadką u Mameda będzie z pewnością cardio – im dalej w walkę tym Mamed słabnął. A pojedynek na KSW 55 jest na dystansie 5 rund! Zegar biologiczny tyka, niektóre elementy tracą szybkość i dynamikę, ale siła ciosu odchodzi jako ostatnia, a tą niewątpliwie Mamed ma. Pięknym ukoronowaniem całej kariery Mameda i lat spędzonych w klatce będzie ponowne zdobycie pasa, ale faworytem jest Brytyjczyk.

  • Wszystkie walki na KSW 55 obstawisz tutaj. Po rejestracji otrzymasz bonus w postaci zakładu bez ryzyka do 100 zł. W przypadku przegranej dostaniesz zwrot.
https://www.youtube.com/watch?v=s7gPXN9FDSI


Scott Askham bardzo dobry, twardy zawodnik mający przewagę wzrostu (8 cm) i zasięgu nad Mamedem. Do tego jest 8 lat młodszy i jest w jednym z najlepszych momentów w swojej karierze. 5 zwycięstw z rzędu w tym 4 w KSW (3 przed czasem), a ostatnią porażkę zanotował ponad 3 lata temu i było to jeszcze w UFC. Scott potrafi piekielnie kopać o czym dobitnie przekonał się m.in. Michał Materla. Brytyjczyk znakomicie potrafi czytać rywala w klatce i zmieniać taktykę i dopasować ją idealnie do sytuacji – jest bardzo inteligentnym zawodnikiem. W całej karierze Askham nie przegrał jeszcze przed czasem i słynie z bardzo dobrze i umiejętnie rozłożonych sił na całą walkę (co u Mameda różnie bywało). To może być zupełnie inna walka niż ta grudniowa, gdzie Askham głównie dążył do parteru. Zawodnik American Top Team w stójce jest również bardzo niebezpieczny – na 19 zwycięstw 12 kończył nokautami.

Według bukmacherów – rewanż wygra doświadczony Scott Askham. Kurs na wygraną Askhama wynosi 1.50, natomiast na Mameda Khalidova aż 2.40

Jeśli nie masz jeszcze konta u legalnego polskiego bukmachera – BETFAN – możesz skorzystać z mega promocji. Pierwszy zakład po rejestracji zagrasz bez ryzyka do 100 zł. W razie przegranej na Twoje konto trafi zwrot, który możesz spokojnie wypłacić. Promocja skierowana jest do nowych klientów, którzy podczas rejestracji wpisali kod promocyjny: FANSPORTU.

Wydaje się, że większość atutów jest po stronie Askhama, ale Khalidov nie stoi na straconej pozycje i będzie szukał w tej walce nokautu lub poddania bo na punkty będzie wygrać bardzo ciężko.
Nasz typ Khalidov przez poddanie.

ZAREJESTRUJ SIĘ I OBSTAWIAJ KSW 55

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments