Wtorek, 16 Kwietnia, 2024

Polak na liście najzdolniejszych piłkarzy młodego pokolenia według “Guardiana”.

screenshot YouTube / Aleksander Buksa
Opublikowane 8 października 2020, 20:30
przez Kuba Olas
0
0
Brak komentarzy
screenshot YouTube / Aleksander Buksa

Angielski dziennik “Guardian” opublikował prestiżową listę najbardziej uzdolnionych piłkarzy młodego pokolenia. Na liście znalazł się Polak z Wisły Kraków.

“Guardian” zaprezentował coroczną listę najbardziej uzdolnionych piłkarzy młodego pokolenia. Rok temu nominowany był zawodnik Lecha Poznań, Filip Marchwiński. Teraz do zestawienia trafił Aleksander Buksa.

“Jeśli jesteś zimą w Krakowie, to prawdopodobnie rozgrzejesz się grzańcem galicyjskim. Za tym napojem stoi Adam Buksa, ojciec Aleksandra. Piłkarze często pochodzą z biednych środowisk, ale w przypadku Buksy to się nie sprawdza. Aleksander i jego bracia nie mogli narzekać na dzieciństwo. Mieli wszystko, co sobie mogli zażyczyć. Ich ojciec zbudował im nawet w piwnicy boisko ze sztuczną nawierzchnią!” – możemy przeczytać o Buksie w “Guardianie”

Aleksander Buksa to urodzony 15. stycznia zawodnik Wisły Kraków. Jest bratem Adama Buksy, który przeszedł w styczniu tego roku z Pogoni Szczecin do amerykańskiego zespołu New England Revolution. Młody Buksa strzelił pierwszego gola w seniorskiej piłce w sierpniu 2019. roku, przeciwko Jagielloni Białystok. Został tym samym najmłodszym strzelcem bramki w Wiśle, mając 16 lat i 220 dni.

Lista 60 najbardziej uzdolnionych piłkarzy młodego pokolenia wg Guardiana

Wychowankiem Białej Gwiazdy interesują się różne zagraniczne kluby, w tym ponoć FC Barcelona. Buksa jak na razie jednak zostaje w Krakowie, ma podpisany kontrakt do końca 2023 roku.

https://www.instagram.com/p/CEPdW8Rj2Fy/

źródło: sport.pl, theguardian.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments