czwartek, 18 sierpnia, 2022
Strona głównaKonfrontacja Sztuk WalkiKarolina Wójcik jednogłośnie wypunktowała Sylwię Juśkiewicz na KSW 55.

Karolina Wójcik jednogłośnie wypunktowała Sylwię Juśkiewicz na KSW 55.

fot. KSW

Karolina Wójcik (7-2) pewnie na pełnym dystansie jednogłośną decyzją wypunktowała Sylwię Juśkiewicz (9-6) na otwarcie gali KSW 55.

Galę KSW 55 w łodzi otwiera pojedynek kobiet, a w nim Sylwia Juśkiewicz kontra Karolina Wójcik.

26-letnia Juśkiewicz jest bardziej doświadczoną zawodniczką. Ma na swoim koncie 9 zwycięstw i 5 porażek. Sylwia ostatnią walkę stoczyła w 2018 roku. Dzisiejszym starciem zadebiutowała w nowej organizacji.

Natomiast 26-letnia Wójcik stoczyła łącznie 8 walk i przegrała tylko 2 pojedynki. Ostatni raz walczyła pod koniec 2019 roku. Dla zawodniczki z Krakowa również jest to pierwsze starcie w KSW.

 RELACJA:

1 Rudna – początek walki bardzo spokojny z obu strona i szachowanie na dystans w stójce. Wójcik jest szybsza i bardziej precyzyjna. Juśkiewicz często stosuje niskie kopnięcia. Na 30 sekund przed końcem rundy Panie ruszyły ostro do przodu stawiając na ofensywę. Lepsze wrażenie w tej rundzie wywarła Karolina Wójcik.

2 Runda – bardzo podobna do 1 starcia w całości toczona w stójce z optyczną przewagą Karoliny Wójcik. Częściej trafia i wydaje się, że przeczytała swoją rywalkę i jest dla niej nieuchwytna. W połowie rundy Wójcik trafiła mocnym prawym i ruszyła na lekko zachwianą Juśkiewicz. Wywiązała się otwarta wymiana w której padło kilka celnych ciosów. W kolejnej fazie Wójcik na dystans kontroluje i umiejętnie z kontry wyprzedza Juśkiewicz.

3 Runda – Sylwia Juśkiewicz zaczyna bardziej ryzykować i otwierać się. Mimo to dalej Karolina Wójcik jest dokładniejsza i częściej trafia. W połowie rundy pierwszy klincz w tej walce i Wójcik pracuje nad sprowadzeniem, jednak bez powodzenia. Do końca walka Karolina kontrolowała pojedynek i nie dała sobie wyrwać pewnego zwycięstwa. Werdykt mógł być jeden – jednogłośną decyzją na punkty wygrywa Karolina Wójcik!

KARTA WALKA KSW 55

Walka wieczoru – o pas wagi średniej

185 lb: Scott Askham (19-4) vs Mamed Khalidov (34-7-2)

Karta główna

185 lb: Michał Materla (28-7) vs Aleksandar Ilić (12-3)
185 lb: Damian Janikowski (4-3) vs Andreas Gustafsson (6-0)
170 lb: Tomasz Romanowski (12-7) vs Ion Surdu (10-2)
135 lb: Damian Stasiak (11-7) vs Patryk Surdyn (5-0)

Karta wstępna

170 lb: Krystian Kaszubowski (8-1) vs Jakub Kamieniarz (9-6)
205 lb: Przemysław Mysiala (23-10) vs Stipe Bekavac (19-10)
115 lb: Sylwia Juśkiewicz (9-5) vs Karolina Wójcik (6-2)

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Przemek Krautz
Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Lech Poznań – F91 Dudelange: Gdzie i jak oglądać mecz za...

0
Lech Poznań w teorii nie mógł sobie wymarzyć łatwiejszego przeciwnika na tym etapie eliminacji, niż luksemburskie Dudelange. Patrząc jednak na formę mistrzów Polski, wynik tego spotkania nie jest taki oczywisty. Gdzie i kiedy będzie można obejrzeć to spotkanie na żywo za darmo?