niedziela, 25 lipca, 2021
Strona głównaKonfrontacja Sztuk WalkiKarolina Wójcik jednogłośnie wypunktowała Sylwię Juśkiewicz na KSW 55.

Karolina Wójcik jednogłośnie wypunktowała Sylwię Juśkiewicz na KSW 55.

fot. KSW

Karolina Wójcik (7-2) pewnie na pełnym dystansie jednogłośną decyzją wypunktowała Sylwię Juśkiewicz (9-6) na otwarcie gali KSW 55.

Galę KSW 55 w łodzi otwiera pojedynek kobiet, a w nim Sylwia Juśkiewicz kontra Karolina Wójcik.

26-letnia Juśkiewicz jest bardziej doświadczoną zawodniczką. Ma na swoim koncie 9 zwycięstw i 5 porażek. Sylwia ostatnią walkę stoczyła w 2018 roku. Dzisiejszym starciem zadebiutowała w nowej organizacji.

Natomiast 26-letnia Wójcik stoczyła łącznie 8 walk i przegrała tylko 2 pojedynki. Ostatni raz walczyła pod koniec 2019 roku. Dla zawodniczki z Krakowa również jest to pierwsze starcie w KSW.

 RELACJA:

1 Rudna – początek walki bardzo spokojny z obu strona i szachowanie na dystans w stójce. Wójcik jest szybsza i bardziej precyzyjna. Juśkiewicz często stosuje niskie kopnięcia. Na 30 sekund przed końcem rundy Panie ruszyły ostro do przodu stawiając na ofensywę. Lepsze wrażenie w tej rundzie wywarła Karolina Wójcik.

2 Runda – bardzo podobna do 1 starcia w całości toczona w stójce z optyczną przewagą Karoliny Wójcik. Częściej trafia i wydaje się, że przeczytała swoją rywalkę i jest dla niej nieuchwytna. W połowie rundy Wójcik trafiła mocnym prawym i ruszyła na lekko zachwianą Juśkiewicz. Wywiązała się otwarta wymiana w której padło kilka celnych ciosów. W kolejnej fazie Wójcik na dystans kontroluje i umiejętnie z kontry wyprzedza Juśkiewicz.

3 Runda – Sylwia Juśkiewicz zaczyna bardziej ryzykować i otwierać się. Mimo to dalej Karolina Wójcik jest dokładniejsza i częściej trafia. W połowie rundy pierwszy klincz w tej walce i Wójcik pracuje nad sprowadzeniem, jednak bez powodzenia. Do końca walka Karolina kontrolowała pojedynek i nie dała sobie wyrwać pewnego zwycięstwa. Werdykt mógł być jeden – jednogłośną decyzją na punkty wygrywa Karolina Wójcik!

KARTA WALKA KSW 55

Walka wieczoru – o pas wagi średniej

185 lb: Scott Askham (19-4) vs Mamed Khalidov (34-7-2)

Karta główna

185 lb: Michał Materla (28-7) vs Aleksandar Ilić (12-3)
185 lb: Damian Janikowski (4-3) vs Andreas Gustafsson (6-0)
170 lb: Tomasz Romanowski (12-7) vs Ion Surdu (10-2)
135 lb: Damian Stasiak (11-7) vs Patryk Surdyn (5-0)

Karta wstępna

170 lb: Krystian Kaszubowski (8-1) vs Jakub Kamieniarz (9-6)
205 lb: Przemysław Mysiala (23-10) vs Stipe Bekavac (19-10)
115 lb: Sylwia Juśkiewicz (9-5) vs Karolina Wójcik (6-2)

- Advertisement -
0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

Norman Parke zapowiada wielką walkę w FAME MMA! Były zawodnik UFC...

0
Norman Parke za pośrednictwem Instagrama zapowiedział kolejną "wielką" walkę. Były zawodnik UFC pozostanie na dłużej w organizacji FAME MMA.
0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x