Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

Błachowicz – Adesanya na początku 2021 roku? Nigeryjczyk chce walczyć o pas kategorii półciężkiej

Wiemy, jak Adesanya chce pokonać Błachowicza - "Jestem cwany, podstępny, w tej walce trochę chciwy"
Fot. Jan Błachowicz / Israel Adesanya
Opublikowane 16 października 2020, 10:29
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. Jan Błachowicz / Israel Adesanya

Na gali UFC 253 Jan Błachowicz zdobył pas kategorii półciężkiej, natomiast Israel Adesanya obronił mistrzostwo w dywizji średniej. Na konferencji zaraz po zakończonej gali ogłosił siebie najlepszym półciężkim na świecie. 

Cieszyński Książę już kilkukrotnie odpowiadał Nigeryjczykowi. W ostatnim wywiadzie dla radia Submission wspomniał, że jeśli Adesanya postanowi zmienić kategorię wagową, wróci do swojej dywizji tak szybko, jak tylko spotka Błachowicza

Polak nie ma problemu w rzucaniu wyzwań kolejnym zawodnikom i podejmowaniu walk. Wydawało się jednak, że Israel nie będzie chciał doprowadzić do superwalki, a jedynie zrobił dookoła siebie trochę szumu. Jak się okazuje, jego plany mogą być jednak trochę inne. 

Głos w sprawie Adesanyi zabrał jego trener Eugene Bareman, który rozmawiał z nowozelandzką stacją 1 News.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

„Jon Jones uciekł ze strachu przed legendarną polską siłą” – Błachowicz atakuje „Bonesa”

Genesis: Pierwsze tego typu starcie w Polsce! Kobiety zawalczą na gołe pięści.

Wyznał, że Nigeryjczyk chciał początkowo walczyć w grudniu, jednak wtedy zaplanowane starcie ma jego sparingpartner Junior Fa. Dla boksera będzie to najważniejsza walka w karierze, więc Adesanya nie zamierza utrudniać jego przygotowań. 

Chcemy walczyć w przyszłym roku i celujemy w kategorię półciężką – powiedział Bareman, który dodał, że chodzi o superwalkę z mistrzem UFC Janem Błachowiczem

Jeśli musimy to przenieść na przyszły rok, wtedy chcielibyśmy, żeby walką, którą będziemy negocjować była o pas dywizji półciężkiej– kontynuował trener.

Jeśli UFC zgodzi się na takie zestawienie, starcie Jana Błachowicza Israelem Adesanyą będzie pierwszym superfight w karierze Polaka. Co ciekawe sam Cieszyński Książę wspomniał, że póki co planuje zająć się swoją partnerką i dzieckiem, które ma w grudniu przyjść na świat, a do oktagonu mógłby powrócić od marca 2021 roku. 

Źródło: 1 News

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO