Wtorek, 23 Kwietnia, 2024

Reakcja Wasyla Łomaczenko po dotkliwej porażce z Teofimo Lopezem: “Na pewno nie zgadzam się z…”

Opublikowane 18 października 2020, 11:14
przez Przemek Krautz
0
0

Wasyl Łomaczenko przegrał pierwszy raz od sześciu lat. Został pokonany jednogłośną decyzją sędziowską przez Amerykanina – 23-letniego Teofima Lopeza (16-0, 12 KO). Pojawiło się wiele reakcji na szokującą punktację sędziowską. Lopez po zwycięstwie nad Łomaczenko został niekwestionowanym mistrzem wagi lekkiej.

Punktacja sędziowska zaskoczyła wszystkich fanów boksu, jak i większość zawodników, która śledziła pojedynek. Sędzia Julie Lederman zaliczył tylko jedną rundę na korzyść Wasyla Łomaczenki! Terence Crawford w reakcji po walce zaznaczył, że “to była dobra walka, ale ta karta punktowa to totalny brak szacunku.”

Teofimo Lopez nowym mistrzem świata! Wasyl Łomaczenko przegrywa przez jednogłośną decyzję.

Co po walce miał do powiedzenia Wasyl Łomaczenko?

Myślę, że w pierwszej połowie walki Lopez wygrał więcej rund ode mnie, ale w drugiej połowie przejąłem kontrolę i byłem dużo lepszy. Chcę wrócić do domu i na spokojnie obejrzeć walkę, nie chcę teraz szerzej komentować. Na pewno nie zgadzam się z kartami punktowymi. W tej chwili myślę, że wygrałem, podczas walki myślałem, że wygrywam, ale wynik jest wynikiem, muszę ten pojedynek jeszcze raz zobaczyć – powiedział Wasyl Łomaczenko.  Chcę teraz usiąść z moim promotorem i menadżerem, przedyskutować temat przyszłości i podjąć decyzję – dodał Ukrainiec.

Źródło: Boxingscene / Sky Sport