Środa, 24 Kwietnia, 2024

Sergio Aguero krytykowany za położenie ręki na ramieniu asystentki sędziego. Guardiola broni zawodnika.

screenshot Twitter / Sergio Aguero
Opublikowane 18 października 2020, 17:54
przez Kuba Olas
0
0

Napastnik Manchesteru City znalazł się w ogniu krytyki po incydencie, który miał miejsce podczas wczorajszego meczu z Arsenalem. Wielu dziwi się, dlaczego Aguero nie dostał czerwonej kartki. Pep Guardiola stanął w obronie swojego gracza.

W czasie wygranego przez Citizens meczu w Premier League z Arsenalem 1:0, miała miejsce sytuacja, za którą według wielu, napastnik City powinien ponieść konsekwencje. W 42. minucie meczu na połowie Arsenalu, przy linii bocznej zawodnicy walczyli o piłkę. Według asystentki sędziego, Sian Massey-Ellis, która pracowała wczoraj przy linii bocznej, piłka która wylądowała za autem, była dotknięta jako ostatnia przez zawodnika City. Sergio Aguero nie był zadowolony z tej decyzji, podszedł do Massey-Ellis i wyraził swoje rozgoryczenie. Kiedy zobaczył że sędzia nie chciała z nim dyskutować, postanowił położyć ręke na jej ramieniu. Wielu ten czyn się nie spodobał.

Angielski dziennikarz Piers Morgan napisał na twitterze: Co zrobił Aguero? I dlaczego nie został odesłany za to do szatni?

Podczas gdy media społecznościowe grzmiały na reprezentanta Argentyny, Guardiola stanął w obronie swojego gracza po meczu, mówiąc: „Dajcie spokój, chłopaki. Sergio jest najmilszą osobą, jaką spotkałam w życiu. Szukajcie problemów w innych sytuacjach, nie w tym ”.

Organ zarządzający sędziami, PGMOL, nie będzie zagłębiał się w tę sytuację, ponieważ dotknięcie sędziego nie jest samo w sobie sprzeczne z zasadami.

Tylko jeśli działanie zostanie uznane za wykonane w sposób „agresywny lub groźny”, jest to wykroczenie na żółtą lub czerwoną kartkę, a PGMOL nie uważa, żeby to miało miejsce w tym meczu.

źródło: sportbible.com