Opublikowane 19 października 2020, 09:41
przez Przemek Krautz
0
0

23-letni Teofim Lopez (16-0, 12 KO) przerwał passę 13-zwycięstw Wasyla Łomaczenko i odebrał mu cztery mistrzowskie pasy kategorii lekkiej. Pięsciarz został pokonany pierwszy raz od sześciu lat.

Lopez zdenerwował Łomaczenkę dużymi marginesami na wszystkich trzech kartach wyników w 12-rundowej walce. Pięściarz nie zgodził się z wynikiem sędziów.

Na pewno nie zgadzam się z kartami punktowymi. W tej chwili myślę, że wygrałem, podczas walki myślałem, że wygrywam, ale wynik jest wynikiem, muszę ten pojedynek jeszcze raz zobaczyć – powiedział Łomaczenko.

Niezwykle powolny start Łomaczenki zaskoczył Lopeza, który wygrał punktami 119-109, 117-111 i 116-112. Ukrainiec walczył znacznie lepiej w drugiej połowie pojedynku, ale nie był już w stanie dogonić prowadzenia, które wypracował sobie Lopez.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Reakcja Teofimo Lopeza i jego ojca po zwycięstwie nad Wasylem Łomaczenko. – „To wielki pięściarz ale dziś…”

Spodziewałem się więcej – powiedział Lopez podczas konferencji prasowej po zakończeniu walki – Wiele osób bardzo go wychwalało i spodziewałem się więcej, niż podstaw. Może to wina 14-miesięcznej przerwy. Nie wiem. To znaczy, ja miałem 10-miesięczną przerwę, więc czy to ma jakiekolwiek znaczenie? – dodał.

Walczyłem z facetem, o którym wszyscy mówią, że jest królem boksu bez podziału na kategorie wagowe – powiedział Lopez.

Wiecie, zostanie wprowadzony do Galerii Sław za jedną rzecz – najszybszy, trzykrotny mistrz w kategorii wagowej, razem z Claressą Shields. Ale to wszystko. Wszyscy zawsze będą pamiętać tę walkę ze mną. Wiecie co mam na myśli? – dodał najmłodszy pięściarz w historii z 4 pasami kategorii lekkiej.

Źródło: boxingscene.com