Środa, 24 Kwietnia, 2024

Omielańczuk stanie do walki o pas ACA w kategorii ciężkiej. Wiemy, kto będzie rywalem Polaka

Fot. Daniel Omielańczuk
Opublikowane 20 października 2020, 10:09
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Daniel Omielańczuk - Denis Smoldareva o pas ACA
Fot. Daniel Omielańczuk

Najlepszy Polski zawodnik wagi ciężkiej doczekał się w końcu walki o pas mistrzowski! Już 26 listopada Daniel Omielańczuk skrzyżuje rękawice z Tonym Johnsonem podczas ACA 114 w Łodzi. Stawką pojedynku będzie tytuł mistrza kategorii ciężkiej organizacji ACA.

Pas mistrzowski ACA jeszcze nigdy nie zawisnął na biodrach polskiego zawodnika. Daniel Omielańczuk od dłuższego czasu plasuje się w czołówce rankingu ACA kategorii ciężkiej i  jego walka o tytuł mistrzowski była w tym roku zapowiadana wielokrotnie.

W końcu mogę oficjalnie potwierdzić, że Daniel Omielańczuk, będzie czwartym Polakiem, który stanie przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego ACA. Mukhumat Vakhaev niedawno zwakował pas, dlatego w listopadowym pojedynku rywalem Daniela będzie plasujący się tuż za nim w rankingu wagi ciężkiej Amerykanin, Tony „Hulk” Johnson. Znając umiejętności obu zawodników spodziewam się bardzo efektownego pojedynku. Walki o pas budzą zawsze dodatkowe emocje, a fakt że żadnemu z Polaków nie udało się do tej pory zdobyć pasa ACA tylko potęguje oczekiwania fanów. – mówi Baysangur Edelbiev, przedstawiciel ACA na Europę.

Hulk” wystąpi na gali w Polsce po raz trzeci. Po raz pierwszy Amerykanin zaprezentował się przed polską publicznością podczas ACA w Warszawie. Na Torwarze zdominował Denisa Smoldareva, a bardzo efektowny triumf zapewnił mu występ w walce o pas podczas ACA 96 w Łodzi.

W walce wieczoru Johnson został trafiony palcem w oko, a pojedynek mistrzowski zakończył się wynikiem no-contest. Tony Johnson (13-5) stoczył trzy walki dla organizacji ACA. Wcześniej występował m.in. na galach Bellator czy One FC.

Daniel Omielańczuk (2491) do klatki rosyjskiej organizacji wchodził już sześciokrotnie. Polak ma na koncie cztery zwycięstwa z rzędu – w tym trzy w pierwszej rundzie – i pozostaje niepokonany od lutego 2019 roku. Zawodnik zanim związał się z ACA występował m.in. na galach UFC i KSW.

W sumie podczas ACA 114 zaplanowano 13 pojedynków z udziałem aż 10 zawodników z Polski. Gala odbędzie się w Łodzi, w czwartek, 26 listopada, a jej transmisja będzie dostępna w systemie PPV.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments