Poniedziałek, 22 Kwietnia, 2024

Łomaczenko walczył kontuzjowany? Po przegranej z Lopezem przeszedł operację

Opublikowane 22 października 2020, 10:12
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. Wasyl Łomaczenko – Teofimo Lopez

Jak poinformował portal BoxingScene.com, Wasyl Łomaczenko przeszedł w poniedziałek operację prawego ramienia. Pięściarz będzie mógł trenować dopiero na początku 2021 roku.

W ubiegłą sobotę na gali w MGM Grand Conference Center Łomaczenko poniósł drugą porażkę w karierze. Sędziowie niejednogłośnie uznali Teofima Lopeza za zwycięzcę 12-rundowego pojedynku.

Sędziowie przyznali noty 116-112, 117-111 i 119-109, a Lopez wrócił do domu z pasami wagi lekkiej IBF, WBC, WBO i WBA.

Według Egisa Klimasa, menadżera Łomaczenki, bokser skarżył się na ból w prawym barku, gdy tylko przyjechał z Ukrainy. Po około sześciu tygodniach Łomaczenko dostał zastrzyk w celu wyeliminowania bólu.

Straciliśmy tydzień treningów. Straciliśmy tydzień sparingów, ponieważ lekarz nie pozwolił mu za wiele robić przez tydzień po zastrzyku” – powiedział Klimas w rozmowie z ESPN.

Kilka tygodni później ból powrócił i Łomaczenko dostał kolejny zastrzyk. Ojciec i główny trener boksera Anatolij chciał, aby jego syn się wycofał – Łomaczenko jednak się nie zgodził. Klimas wyjaśnił, że ​​kontuzja Ukraińca była utrzymywana w tajemnicy, aby uniknąć wrażenia, że ​​jego zawodnik szuka wymówek.

W umowie walki nie było klauzuli rewanżu, a Lopez po raz drugi odrzucił propozycję walki z Łomaczenką.

Chociaż mówiło się, że pięściarz wraca do wagi super piórkowej, Klimas zapewnia, że jego bokser jest bardzo zainteresowany możliwością odzyskania swoich tytułów.

Jeśli to możliwe, chcielibyśmy rewanżu” – powiedział Klimas. „Jeśli są tacy twardzi… czy są gotowi wrócić i to zrobić?

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments