niedziela, 14 sierpnia, 2022
Strona głównaKSWKęsik kolejnym rywalem Khalidova? - "Bardzo możliwa perspektywa"

Kęsik kolejnym rywalem Khalidova? – „Bardzo możliwa perspektywa”

Cezary Kęsik / Mamed Khalidov

Na ostatniej gali KSW 55 Mamed Khalidov błyskawicznie znokautował Scott Askhama i zrewanżował się za porażkę z 2019 roku oraz odebrał Anglikowi mistrzowski pas organizacji.

Obecnie na ten moment ciężko będzie wskazać rywala, który mógłby w roli pretendenta do pasa stanąć do walki z Khalidovem.

Zarówno kibice, jak i włodarze organizacji byłby zainteresowani pojedynek z Michałem Materlą, który w sobotę rozbił Aleksandra Ilicia. Jednak Polak kilkukrotnie zapewnił, że do takiego pojedynku drugi raz już nie dojdzie.

Natomiast na trzeci pojedynek ze Scottem Askhamem jest zbyt wcześnie. Anglik zapewne będzie musiał pokonać innego rywala, jeśli myśl o kolejnej walce z Khalidovem.

O potencjalny pojedynek o pas został zapytany natomiast Cezary Kęsik, który udzielił wywiadu portalowi Sport.pl. 30-letni Puławianin ma na swoim koncie 12 zwycięskich pojedynków i nie przegrał żadnego starcia. Zawodnik aż 11 razy kończył swoich rywali przed czasem.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Michał Materla vs Roberto Soldić! Hitowy pojedynek walką wieczoru na KSW 56!

Ostatni raz w KSW walczył w 2019 roku na 51 edycji gali. Kęsik pokonał wówczas Aleksandra Ilicia, którego poddał w 2 rundzie. Po tej walce Polak stoczył dwa pojedynki dla organizacji TFL.

– Wszystko wskazuje, że wrócę do klatki w grudniu, ale jeszcze nie znam swojego rywala. Starcie z Mamedem? Takich propozycji się nie odrzuca, więc na pewno bym skorzystał. Mamed to ikona tego sportu, ale nie był nigdy żadnym moim idolem. Bardzo dobry zawodnik i tyle. Jeśli w grudniu wygram, to będę miał rekord 13-0, co sprawia, że kolejna walka powinna już być o pas. Podejrzewam jednak, że właściciele KSW wymyślą Mamedowi kogoś z zagranicy – powiedział Kęsik.

W poniedziałek Maciej Kawulski rozmawiał z dziennikarzami Sport.pl i potwierdził, że takie zestawienie jest jak najbardziej realne. Jeden z włodarzy KSW został zapytany o to, czy taka walka jest brana pod uwagę:

Absolutnie. Mamed jest zawodnikiem, który wrócił do rozgrywki o pas. Jest mistrzem i pasa musi bronić. Nie będziemy mu teraz dobierać zawodników, którzy są tak jak on popularni, bo są już tak długo w grze, tylko takich, którzy są w rozgrywce o pas i Kęsik absolutnie na tej liście się znajduje. W związku z czym nie tylko go nie skreślam, ale uważam to za bardzo możliwą perspektywę i to w najbliższym czasie – powiedział Kawulski.

Źródło: Sport.pl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Przemek Krautz
Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze