czwartek, 18 sierpnia, 2022
Strona głównaBoksSkandale w karierze Derecka Chisory - Zadymy na ważeniu, zakład z Furym...

Skandale w karierze Derecka Chisory – Zadymy na ważeniu, zakład z Furym o 100 tys. dolarów [WIDEO]

Fot. Dereck Chisora, mat. prasowe
Fot. Dereck Chisora, mat. prasowe

Już jutro w londyńskiej Wembley Arena odbędzie się gala boksu. Bohaterami wieczoru będą Dereck Chisora i Oleksander Usyk.

Derek Chisora to doświadczony zawodnik, który stoczył 41 walk. W swoim rekordzie odnotował 32 zwycięstwa i 9 porażek. Aż 23 razy Brytyjczyk nokautował swoich przeciwników. Zawodnik jest posiadaczem pasa WBO, w przeszłości wygrywał także tytuły WBA. 

Nieprzewidywalny pięściarz poza licznymi walkami, ma na swoim koncie także wiele kontrowersyjnych wydarzeń, nie tylko na bokserskim ringu, ale także poza nim. 

SPRAWDŹ GDZIE I O KTÓREJ OGLĄDAĆ JUTRZEJSZĄ WALKĘ

Gala Usyk vs. Chisora – Karta walk, transmisja, gdzie oglądać?

W maju 2009 roku Chisora stanął do walki z Paulem Butlinem. W trakcie trzeciej rundy, kiedy zawodnicy klinczowali, Brytyjczyk ugryzł swojego rywala w ucho. Sędzia nie zauważył tego incydentu, jednak po reakcji Butlina dał ostrzeżenie Chisorze. Dereck ostatecznie wygrał na punkty, jednak po walce został ukarany zawieszeniem na 4 miesiące i grzywną w wysokości 2,5 tysiąca funtów.

YouTube video

Niecały rok później, w lutym, Chisora stanął do walki z Carlem Bakerem. Na ważeniu przed pojedynkiem doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Kiedy zawodnicy stanęli twarzą w twarz, Brytyjczyk, aby wyprowadził rywala z równowagi, postanowił go pocałować.

YouTube video

W lutym 2012 roku Chisora stanął do walki o tytuł WBC. Jego rywalem był Witalij Kliczko. Podobnie jak w sytuacji z BakeremChisora w trakcie face-to-face postanowił zdenerwować przeciwnika, tym razem uderzając go w twarz. Kliczko, mimo tego, nie wyszedł z równowagi i zachował spokój, kiedy agresywny Brytyjczyk próbował dalej go atakować. Ostatecznie po 12-rundowej walce Chisora przegrał na punkty. 

YouTube video

Dzień po uderzeniu Witalija, kiedy zawodnicy czekali w ringu przed rozpoczęciem walki, do Brytyjczyka podszedł tym razem Władimir Kliczko. Chisora, który wcześniej wziął łyk wody, wypluł go prosto w twarz brata swojego rywala.

YouTube video

Do kolejnego incydentu doszło tym razem na konferencji po walce z Kliczką. Rozmowę z dziennikarzami przerywał David Haye. W pewnym momencie Brytyjczyk postanowił wstać z krzesła i poszedł do zawodnika, po czym rzucił się na niego z pięściami. Po wszystkich wydarzeniach, które wydarzyły się w jeden weekend, BBBofC wstrzymało licencję Chisory.

YouTube video

W 2014 roku Tyson Fury rzucił wyzwanie swojemu rywalowi. Zawodnik, aby pokazać jak bardzo jest pewny siebie, przed rewanżowym starciem postanowił założyć się z Chisorą o to, kto zdobędzie pas. Dereck początkowo sugerował stawkę 10 tysięcy funtów, jednak ostatecznie zakład został podniesiony do 100 tysięcy.

YouTube video

W 2016 roku doszło do spięć na linii Chisora Whyte. Zawodnicy spotkali się w październiku w programie „Gloves Are Off” emitowanym na kanale Sky. W pewnym momencie doszło pomiędzy pięściarzami do kłótni, a Chisora chwycił szklankę i wylał wodę prosto na twarz Whyte’a. Sekundę później zawodnicy rzucili się na siebie, jednak ochrona zareagowała natychmiastowo i powstrzymała sportowców przed bójką.

Zawodnicy ponownie spotkali się w grudniu, na finałowej konferencji przed walką. W pewnym momencie pomiędzy pięściarzami doszło do wymiany zdań, a zdenerwowany Chisora zaczął uderzać pięścią w stół, po czym podniósł go i rzucił w Dilliana Whyte’a. Za takie zachowanie BBBofC wycofało ze stawki mistrzowski tytuł Wielkiej Brytanii, a zawodnik został ukarany grzywną w wysokości 30 tys. funtów.

YouTube video

Źródło: talksport.com

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Przemek Krautz
Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

„Don Diego” porównuje freak fighty z GROMDĄ: „Freaki często tworzą otoczkę...

0
Już 2 września odbędzie się gala GROMDA 10, podczas której dojdzie do pojedynków pomiędzy zwycięzcami wielkich finałów. Do ringu powróci m.in. Mateusz Kubiszyn.